Vyberte stranu
Doplňky do kuchyně – Jak si zařídit dokonalou kuchyni
5 (100%) 3 votes

Kuchyně je nejdůležitější místo v celé vaší domácnosti. Trávíte tu opravdu hodně času a připravujete si tu snídaně, obědy i večeře. Aby byla kuchyně kompletní a maximálně praktická, nesmíte při jejím zařizování zapomenout na doplňky do kuchyně.

Ne, nemáme na mysli jen nějaké dekorace na zeď či designové doplňky pro efekt. Nás zajímá především praktické využití, což samozřejmě nevylučuje i originální design a zajímavý styl. Pojďte se podívat, na co byste určitě neměli zapomenout.

Náš tip:  Nakupujte v ověřených eshopech! Eshop 4home.cz, magnet-3pagen.cz a  idea-nabytek.cz, homepoint.cz nabízejí nábytek a jiné domácí zařízení za nejvýhodnější cenu.

Více informací

Provensálské, vintage i moderní doplňky do kuchyně

Nezáleží na tom, zda máte svou kuchyni zařízenou ve venkovském, moderním, retro nebo jakémkoliv jiném stylu. Doplňky do kuchyně si můžete tomuto stylu buď přizpůsobit správným výběrem, nebo klidně jít i do kontrastu.

Velký výběr barev a tvarů dává příležitost, zařídit si kuchyň doplňky a potřebami přesně podle svého vkusu. Červené, tyrkysové, žluté či jiné barvy nejsou žádný problém. Stejně tak ani materiál, kde můžete zkombinovat dřevěné a nerezové doplňky současně. Inspirujte se klidně například i známými magazíny o bydlení!

Doplňky do kuchyně

 

Mnoho místa na všechno

I ta nejmenší kuchyň může v sobě skrývat místo na všechno. Nevěříte? Pak vás určitě přesvědčí široký sortiment doplňků určených k odkládání a ukládání věcí. Jídelní a kuchyňské police jsou skvělým místem na odložení potřebných i nepotřebných věcí.

Vybrat si můžete z různých materiálů od dřeva, přes sklo až po kov. Samozřejmě, najít můžete i kombinaci všech tří typů a pak vám už zůstane jen jedna příjemná povinnost: sladit nové poličky barevně s celou kuchyní.

Pokud nechcete nic věšet na zeď a naopak dáváte přednost mobilitě, doporučujeme stojany. Můžete je použít na láhve, časopisy, květiny, deštníky nebo na menší kuchyňské náčiní. Mezi dekorace i doplňky do kuchyně současně patří stylové koše a košíky, které si najdou místo opravdu všude.

 

Doplnky do kuchyne kosiky

Vaříme a stolujeme

V každé kuchyni přirozeně nesmějí chybět doplňky zaměřené na vaření či stolování . Jak byste například věděli správně dochutit jídlo, pokud byste neměli slánky a pepřenky? Stejně důležité jsou kuchyňské mlýnky, díky kterým pomelete cokoliv a kdykoliv. Pokud je navíc umístíte na stylovou poličku, budou neobyčejnou dekorací celé kuchyně.

Náš tip:  Nakupujte v ověřených eshopech! Eshop 4home.cz, magnet-3pagen.cz a  idea-nabytek.cz, homepoint.cz nabízejí nábytek a jiné domácí zařízení za nejvýhodnější cenu.

Více informací

Doplňky do kuchyně určené na stolování tvoří i servírovací vozíky. V běžné “panelákové” kuchyni si je možná nevíte úplně představit, ale uvidíte, o jakého praktického pomocníka jde. K vozíkům doporučujeme určitě zakoupit i tácky a podnosy.

Dekorací i doplňkem v jednom jsou talíře, příbory, skleničkyhrnky. Velkou výhodou těchto potřeb je to, že si je můžete sladit přesně s vaší kuchyňskou linkou nebo stylem celé kuchyně. Malované, čisté bílé, kulaté, hranaté, s ouškem, bez ouška, cokoli jen chcete!

Když potřebujete uklidit

Kuchyně však není jen o těch příjemných činnostech, ale také o těch méně příjemných. Máme na mysli úklid a věci s tím spojené. Ano, i pro takovou činnost existují zajímavé doplňky, které mohou posloužit nejen tam, ale v celé domácnosti.

Součástí doplňků a potřeb na úklid jsou samozřejmě odpadkové koše, různé kartáče na žaluzie, radiátor, kuchyňskou desku a podobně, vědra a kbelíkychybět nesmí ani metly či mopy. V kuchyni bývá navíc dostatek prostoru i pro žehlení a na sušáky na prádlo.

 

Doplnky do kuchyne koš

Zkrášlete si kuchyni dekoracemi

Nejen provensálská, rustikální nebo venkovská kuchyně může být pěkná. Ano, nábytek sehrává sice důležitou roli, ale dekorativní doplňky jsou často tou nejméně viditelnou, ale zároveň nejpronikavější součástí kuchyně.

Náš tip:  Nakupujte v ověřených eshopech! Eshop 4home.cz, magnet-3pagen.cz a  idea-nabytek.cz, homepoint.cz nabízejí nábytek a jiné domácí zařízení za nejvýhodnější cenu.

Více informací

Do každé kuchyně, i té moderní či panelákové, se hodí určitě svíčky a svícny, nástěnné dekorace v podobě sušených květin nebo zajímavé a stylové hodiny. Pokud navíc k tomu citlivě zvolíte například nástěnná svítidla či lampy, může být zážitek dokonalý.

doplnky do kuchyne cedulka

Kuchyňský textil

Mezi kuchyňské doplňky patří i textilní doplňky, které mohou mít nejen dekorativní, ale především praktický charakter. Velmi častým doplňkem ubrusy na kuchyňský stůl, přičemž vůbec nejde jen o “zvyk” našich babiček prostírat na stůl něco, co ho ochrání před zašpiněním.

K ubrusem můžete vhodně barevně i materiálově nakombinovat prostírání, které si přizpůsobíte podle počtu míst k sezení za stolem. K tomu nejvíce praktickému textilu patří kuchyňské utěrky, zástěry a chňapky. Vaření a servírování vám půjde doslova od ruky.

doplňky do kuchyně prostírání

Na toto si dejte největší pozor

Velká většina lidí při výběru doplňků zapomene na jednu zásadní věc: najít jim své místo. Ano, na první pohled to vypadá jako banalita, protože si řeknete, že kuchyň je přece dost velká. Věřte či ne, nikdy není dost velká pro všechny doplňky!

Určitě si tedy proměřte například délku polic, které jdete koupit. Pokud si vybíráte servírovací vozíky, myslete už předem na to, zda je máte kde dát. Pokud ne, zvolte skládací varianty, které uklidíte za pár minut kamkoli. Na drobné nářadí najděte místo ještě před jeho koupí, možná vám to i pomůže zjistit, co všechno opravdu potřebujete a co je již “luxus”.

doplnky do kuchyně police

Abyste se v kuchyni dobře cítili

Doplňky do kuchyně mají být jak pomocníky, tak i stylovým příslušenstvím pro příjemnou atmosféru během vaření, stolování nebo na oslavy s rodinou a známými. Klidně si najděte na internetu různé tipy, které vám pomohou usnadnit výběr těch správných doplňků a příslušenství. Nikdo učený z nebe nespadl a vám mohou nápady na zařízení bytu i kuchyně jen pomoci.

Náš tip:  Nakupujte v ověřených eshopech! Eshop 4home.cz, magnet-3pagen.cz a  idea-nabytek.cz, homepoint.cz nabízejí nábytek a jiné domácí zařízení za nejvýhodnější cenu.

Více informací

 

Na internetu najdete nejen inspiraci, ale také konkrétní sortiment. Nakoupit veškeré vybavení pro kuchyň nebylo nikdy jednodušší, než právě teď. Velký výběr a kvalitní zboží mají například e-shopy  magnet-3pagen.cz a  idea-nabytek.cz, homepoint.cz . Komplexní sortiment doplňků včetně různých domácích potřeb zas najdete ve známé online prodejně 4home.cz. Vsaďte na ověřené obchody a zařizování kuchyně bude radost, ne starost!

 

4home vstoupit do e-shopu
magnet-3pagen vstoupit do e-shopu
idea-nabytek vstoupit do e-shopu
Home-point vstoupit do e-shopu