Vyberte stranu
Tipy pro nákup nádherných diamantových šperků
Rate this post

Nákup zásnubního prstenu nebo jiného šperku s diamantem je velkou investicí. Tento drahý kámen rozhodně není levný, a proto byste to měli dobře rozmyslet. Říká se, že diamant je nejlepším přítelem každé ženy. Pravdou je, že na každé ženě bude vypadat nádherně. Musíte ale zvolit tu nejlepší kvalitu, tvar i barvu. Na co se soustředit při výběru?

Myslete na svůj rozpočet

Při průzkumu zjistíte, že cena přírodních diamantů není tak vysoká, jak jste si mysleli. Některé šperky ale mohou být velmi drahé. Orientovat se můžete velikosti, ale také podle další kritérií. Před nákupem byste si ale měli stanovit rozpočet, který nepřesáhnete. Vybírejte diamantové prsteny pro snoubenku s rozvahou. Myslet přitom musíte hned na několik věcí a cena je rozhodně jednou z nich.

Soustřeďte se na 4C

Diamanty mohou mít hodně podob. Tradiční je kulatý brus, ale koupit diamantové přívěsky nebo prsteny můžete v nejrůznějších podobách. Může se jednat o slzičku, srdce, čtverec i ovál. Kulatý brus je ale nejlepší, protože zajišťuje nejlepší lesk drahokamu. Vybírat vždy musíte podle osobnosti ženy, pro kterou šperk vybíráte. Potom se soustřeďte na 4C, to znamená:

  • carat – hmotnost,

  • color – barva,

  • clarity – čistota,

  • cut – brus.

U každého z těchto prvků se můžete pohybovat na široké škále. Některé drahokamy jsou těžší, mají vyšší lesk, čistotu a lepší barvu. Vždy se poraďte s odborníkem, který vám šperky prodává. Většina z nás rozdíly na první pohled nepozná a budete se spoléhat jen na cenu. Proto si vždy nechte vysvětlit, proč byste měli zaplatit za daný šperk tolik peněz.

Vyplatí se náhražka?

Na trhu v dnešní době najdete nespočet náhražek přírodních diamantů. Většina z nich je o něco levnější, a proto je hodně lidí kupuje. Na výběr máte umělé diamanty, zirkony nebo křišťály. Pamatujte ale na to, že hodnota přírodního diamantu bude vždy vyšší. A hodnota je v tomto případě velmi cenná a ocení ji zaručeně i vaše snoubenka, manželka nebo přítelkyně.

Zdroj obrázku: Utku Demirsoy / Shutterstock.com