Vyberte stranu
Chcete mít vypracované břicho? Posilovač břišních svalů vám pomůže dosáhnout cíle
4.6 (92%) 5 votes

Břicho patří mezi svalové partie, které zajímají čím dál víc mužů i žen. Posilování břicha je záležitostí nejen vypracování svalstva, ale také jeho formování. Když si k tomu přičteme, co všechno běžný laik považuje za břicho, dostaneme se k velmi širokému rozsahu potřebných cvičení.

Naštěstí s tímto vším nám umí pomoct zařízení zvané posilovač břišních svalů. Nejedná se jen o jeden jediný typ zařízení, ale o různé stroje a nářadí, které slouží k vytvarování svalstva na břichu. Teď si ty nejvíc vyhledávané zařízení představíme.

Náš tip: Nakupujte v ověřených e-shopech! Insportline.cz,  kasa.czeFitness.cz nabízejí sportovní zaŕízení za výhodné ceny.

Více informací

Žádný elektrický posilovač břišních svalů, ale poctivé cvičení

Mnoho lidí se snaží ulehčit si posilování břišních svalů pomocí elektrických pomůcek – například přes vibromasážní pásy. Zde je třeba říct, že navzdory tomu, že takový způsob může přinést částečné výsledky, skutečné posílení a vypracování břišního svalstva je tímto způsobem velmi těžkopádné.

Klasické poctivé cvičení tak nenahradí nic. Základem je cvičení sed-leh, kterým je možné podle techniky provedení posilovat přední i boční břišní svalstvo kdekoliv. Existují také různé jiné varianty tohoto cviku, ty jsou však určené spíš profesionálům. Poctivé cvičení je nejlepší cestou k vypracovanému břichu a na první pohled jednoduché zkratky nefungují.

 

Specializovaný posilovač na břicho

Ještě lepší možností než manuální posilování jsou posilovací stroje na břicho. Ty přinášejí viditelné výsledky za kratší čas, zejména proto, že jsou speciálně konstruované na co největší a nejefektivnější zátěž břišního svalstva. Tyto posilovače mohou mít podobu lavice, komplexního stroje i speciálního zařízení.

Například tento masážní a posilovací stroj na břicho procvičuje všechny břišní svaly a zároveň svalstvo pasu a zad současně. Učinným je také posilovač břišních svalů značky Hydraulicline, který je ze série strojů určených na speciální kruhový trénink a umožňuje pohodlné, ale zároveň velmi účinné posilování břišního svalstva pro každého.

Velmi rozšířené jsou také posilovací stroje na břicho a záda značky Body Solid. V poměru ceny a kvality představuje tato značka a její zařízení špičku, kterou naplno využijete v doácím prostředí. Stroje disponují nastavitelnými válci na břicho i záda a o cvičení se starají kvalitní zátěžové cihličky.

Vyberte si z nabídky strojů na posilování břicha!

Multifunkční hrazda inSPORTline Power Tower X150

zobrazit nejlepší nabídku

Recumbent Intenza 550RBi

zobrazit nejlepší nabídku

Posilovač břišních svalů LIFEFIT AB EFFECT zelený

 

zobrazit nejlepší nabídku

POSILOVAČ BŘIŠNÍCH SVALŮ SPARTAN AB LIFTER EASY

zobrazit nejlepší nabídku

Recumbent SPIRIT FITNESS CR800

zobrazit nejlepší nabídku

Recumbenty na posílení břicha

Na posílení břišního svalstva se hodí také recumbenty. Jde o stroje kombinující posilování břicha spolu se svalstvem dolních končetin. Díky tomu, že během tréninku na recumbente sedíte, je tento stroj vhodný prakticky pro všechny váhové i věkové kategorie. Když k tomu přičteme možnost horizontálního nastavení sedadla, jde o univerzální zařízení.

V této kategorii dáváme na zřetel magnetický recumbent HMS. Jedná se o novinku na trhu, která patří do vyšší třídy a disponuje moderním typem odporu, neboli magnetickým odporem. Díky tomu je posilování a cvičení mimořádně efektivní. Recumbent obsahuje i počítač, má nosnost až do 120 kg a pokud ho budete chtít přenášet, pomohou vám kolečka.

 

Posilovací věž na komplexní cvičení

Jestli chcete posilovat nejen břišní svalstvo, ale také jiné svalové partie a nechcete mít doma příliš hodně nářadí nebo zařízení, doporučujeme multifunkční posilovací věže. Jde o zařízení známé hlavně z profesionálních posiloven, ale na trhu jsou už i modely určené pro domácí fitko.

Zajímavá je například tato multifunkční posilovací věž ProfiGym, která nabízí možnost procvičování břišního svalstva pomocí stahování lana, ale například i funkcí hrazdy, bradel či stepperu. Na věži je možné vykonávat celkově až 100 cviků a současně s břichem můžete posilovat například i záda.

Pokud hledáte ještě lepší posilovač břišních svalů, špičkou ve svém oboru jsou posilovací věže Body Solid. Jde o značku, která nabízí kvalitu bez kompromisů, a to jak z pohledu materiálů a konstrukce, tak i z pohledu možností na cvičení.

Posilovací kolo, obruč, hrazda a další zařízení

Nejen posilovací věže nebo speciální posilovače břišních svalů, ale také mnohem jednodušší zařízení vám mohou pomoct s formováním břicha a jeho svalů. Někdy se říká, že v jednoduchosti je krása a právě s tímto heslem budeme teď pracovat nejvíc.

Pro efektivní posilování a trénink doporučujeme jako posilovač břišních svalů:

  • posilovací kola – jde o skvělý doplněk na posílení břicha, hrudníku, zad i ramen, který se využívá i při rehabilitačních a korekčních cvičení a je možné s ním cvičit vleže, vsedě i vestoje
  • švihadla – na první pohled jednoduché zařízení, které používají děti ve školce, ale nenechte se zmást, jejich účinek na břišní svalstvo je mimořádný; navíc ty moderní už obsahují i počítadlo, takže vaše cvičení může být velmi přesné
  • obruče – to samé, co platí pro švihadla, platí i pro obruče, které však svalstvo břicha nejen posilují, ale především formují a pomáhají i na hubnutí tím, že odbourávají přebytečný tuk z těchto citlivých partií
  • na posilování břišního svalstva s vlastní vahou jsou velmi dobré i závěsné posilovací systémy nebo multifunkční hrazdy, kde formujete nejen přední, ale také zadní část horní poloviny těla.

 

Vyberte si z nabídky strojů na posilování břicha!

Multifunkční hrazda inSPORTline Power Tower X150

zobrazit nejlepší nabídku

Recumbent Intenza 550RBi

zobrazit nejlepší nabídku

Posilovač břišních svalů LIFEFIT AB EFFECT zelený

 

zobrazit nejlepší nabídku

POSILOVAČ BŘIŠNÍCH SVALŮ SPARTAN AB LIFTER EASY

zobrazit nejlepší nabídku

Recumbent SPIRIT FITNESS CR800

zobrazit nejlepší nabídku

Kde nakupovat? Dejte na zkušenosti jiných

Posilovače břišního svalstva a i další sportovní nářadí a zařízení nabízejí především specializované prodejny. V nich je možné najít poměrně široký sortiment a i vícero značek kvalitního fitness vybavení pro domácí posilovnu. My doporučujeme zaměřit se na ty internetové obchody, které už mají známou značku.

Na našem trhu jsou v této oblasti špičkou zejména dva – Insportline a eFitness. Alternativou může být i větší všeobecný e-shop, například Kasa. V případě těchto e-shopů získáte velký výběr, výhodné ceny a hlavně kvalitní zákaznický servis.

vstoupit do e-shopu
kasa vstoupit do e-shopu
 vstoupit do e-shopu