Vyberte stranu
Zařízení domu – Který styl bydlení si zvolíte vy?
5 (100%) 2 votes

Zařízení domu, to je proces, který následuje po dokončení stavebních prací. Vyžaduje trpělivost, promyšlenost, čas, estetické cítění a samozřejmě finance. Aby tato závěrečná fáze nebyla stresující, spíše než se do ní pustíte, pomalu črtajúce se návrhy o svém bydlení doveďte do zdárného konce.

Je více než nutné mít ucelenou představu o tom, jak budou jednotlivé místnosti vypadat, což je nutností, co lze “zbytečností”, které se však nechcete vzdát a dokonale zapasuje do celkového interiéru domu. Pokud se totiž nepustíte do realizace zařizování s jasným cílem, výsledek nemusí mít kýžený efekt. Podobně, jak to platí i pro zařízení bytu.

Náš tip: Nakupujte v ověřených e-shopech! Hezkynabytek.cz    4Home.cz Bighome.cz  Bonami.cz nabízejí domácí zařízení za výhodné ceny.

Více informací

Jak začít?

Stěny a podlaha – výrazné nebo nenápadné elementy podílející se na celkovém rázu zařízení. Jejich vzhled by měl přizpůsobit zvolenému stylu. Ten ukáže, zda bude dominovat typická bílá s její odstíny nebo bude jejich plocha přenechána i pastelovým barvám (doufáme, že nepříliš výrazným, ale pouze jemným a tlumeným tónem).

Jelikož prostory v domě většinou velikosti přejí, snesou i vzory či různé motivy. Dřevo na stěně není již pouze výsadou chalup či chat. Moderní interiér ho vítá s otevřenou náručí. Stejně se oblibě těší i přiznané cihly či vzhled pohledového betonu. Jejich strukturu si můžete dopřát i v imitaci, a to prostřednictvím 3D tapet. Jedna stěna jim postačí …

Na podlahách dominuje nadčasový dekor dřeva. Ať už jde o dřevěné, laminátové či keramické varianty podlahy a dlažby, imitace struktury masivu jsou vítány v bledších i tmavších odstínech. I velkoformátovými dlažbami v neutrálních barvách stále nic nezkazíte.

 

velkoformátová tapeta

Vaše představy versus reálné dispoziční řešení

Ne vždy se vysněné představy setkávají s realitou, bohužel. Vnitřní rozvody elektrických kabelů a vody totiž dokáží nadělat galibu ve vašem vysněném domě. I tento problém se však dá vyřešit rekonstrukcí. No ne každý mě na ni chuť, trpělivost, čas a peníze.

Pracujte s reálnými rozměry, které máte k dispozici. Vezměte si papír a pero a kreslete, škrtajte a znovu kreslete. Nebo použijte program na zařízení domu online. Pokud nechcete návrh přenechat architektem, nabízejí se i tato řešení. Sami uvidíte, že vůbec nejsou zbytečné.

Zařízení domu - Který styl bydlení si zvolíte vy?

Věnujte mu čas

Promyšlený, ale hlavně funkční návrh na zařízení domu je nutností. Ať už ho přenecháte designérům nebo vsadíte na vlastní vkus, myslete na každý jeden centimetr. Předejdete tak možnému zklamání a pocitu, že interiéru stále něco chybí, ale sami vlastně nevíte co …

Vyhněte se nákupem ve stylu “tohle se mi líbí, koupím to, i když to nemám kde dát”. Zařízení tak není stylově jednotné a snadno se proto může stát, že nebude vyznívat harmonicky. Experimentování s kombinováním stylů sice vyznívá originální, ale pouze v případě, že máte opravdu cit pro interiérový design.

Vyberte si z nabídky !

Rabalux 8088 Mirella stojací lampa

zobrazit nejlepší nabídku

Relaxační křeslo - Signal - Dixon

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

Velkoformátová tapeta Artgeist Alabaster Garden, 400 x 280 cm

zobrazit nejlepší nabídku

Zařízení domu – inspirací není nikdy dost

Ať už jste se rozhodli pro kterýkoli styl, vaše domácnost se bude nést v jedinečném a  originálním duchu. Ať už se chystáte napodobit atraktivní bydlení z magazínů, inspirovali jste se v designových “showroomech” nebo vsadíte výhradně na váš vkus, ve všech případech bude mít domov vytvořen podpis, který hodně napoví o majitelích.

Začněte od klíčových místností v domě, které se nebudou měnit minimálně nejblíže desetiletí. Nadčasovost je proto na místě, stejně i výběr kvalitních materiálů. Obklady a dlažba v koupelně, armatura kuchyňská linka, sedací souprava či postel – výběr dobře zvažte.

Atraktivní nápady najdete i na internetu a sociálních sítích. Bydlení vašich známých vám také možná vnukne zajímavou myšlenku. To, co najdete nemusíte použít ve stejné podobě. Odlište se a přetvořte si inspirace na svůj obraz. Přece jen, i dva stejné byty nikdy nejsou totožné v zařízení. Dokonce ani tehdy, pokud majitelé nakupují na stejných místech.

 

Inspirace do ložnice - Jaký nábytek je ten nejvhodnější? Rady a tipy!

Dům plný barev

Ano, ale jejichž? Ne každý totiž touží po pestrosti v interiéru a naopak, ne všichni oblibě neutrální barvy. Řešení vychází jednak ze stylu, kteří majitelé preferují, a také z toho, jakou práci vykonávají a jaký život vedou.

Pokud je práce “nudná” a stereotypní, po příchodu domů dokáží pastelové barvy člověku dobít energii. Platí i opačný případ. Člověk, který v práci neustále něco řeší, vyřizuje a honí se, potřebuje doma vypnout. Přírodní barvy v interiéru budou působit uklidňujícím. Tato rovnice nemusí platit pro každého, avšak může být dobrým vodítkem …

Možná jste zastáncem zlaté střední cesty. Výborným řešením pro vás bude výběr světlých jemných odstínů na stěnách a podlaze a zářivějších barvách na bytovém textilu, doplňcích a dekoracích. Vyniknutí můžete také přenechat tzv. solitérním kusem, které barevně odlišíte od zbytku nábytkového vybavení.

Bydlení pro romantiky nebo jednoduchost?

Styl je směrodatný ve více ohledech. Určuje totiž komplexní zařízení domácnosti. Od nábytku v jednotlivých místnostech, přes sanitu, spotřebiče, osvětlení, doplňky, dekorace či okna, dveře a samotné stěny s podlahou.

Pokud si tedy vyberete zařízení domu v provensálkom stylu , v duchu minimalismu, s nádechem retra či industrialismu nebo se budete ubírat k bydlení podle umění Feng Šuej, nezapomeňte ani na detaily, které podtrhnou celkový charakter interiéru.

 

Zařízení domu - Který styl bydlení si zvolíte vy?

Kde výhodně nakoupit?

Pokud máte ucelenou a jasnou představu o tom, jak by měly vnitřní prostory domu vypadat, klidně se usaďte a vybírejte vybavení interiéru z pohodlí domova. Eshopy, Hezkynabytek, Bighome, Bonami zda 4home vám nabídnou široký sortiment k vaší spokojenosti.

První “kliky” věnujte produktům v kategoriích nábytku a následně se poohlédněte i po dekoracích a doplňcích. Tak se ujistíte, že jste vybrali produkty, které spolu ladí. Nezapomínejte, že bez ohledu na styl chcete vytvořit harmonický domov.

 

vstoupit do e-shopu
vstoupit do e-shopu
vstoupit do e-shopu
4home vstoupit do e-shopu