Vyberte stranu
Žebřiny vůbec nepatří do minulosti. Na cvičení jsou ideální do dětského pokoje i kamkoliv do bytu
5 (100%) 3 votes

Žebřiny jsou v našem pojetí už od nepaměti univerzální a osvědčenou pomůckou na cvičení celého těla. Už žáci ve škole je využívají na procvičení břišních svalů, v kombinaci se závěsnými bradly či hrazdou dokážete dokonale procvičit celou horní část těla.

Každé žebřiny jsou také mimořádně skladné a poměrně jednoduché na instalaci, jde doslova o univerzální nástroj hodící se bezpečně do každé posilovny a fitness centra. Tím nemáme na mysli jen ty komerční provozy, ale i domácí prostředí. Pro nejmenší děti může jít dokonce o součást pohybových aktivit ve volném čase.

Náš tip: Nakupujte v ověřených e-shopech! Insportline.czkasa.cz, efitness.cz nabízejí sportovní zaŕízení za výhodné ceny.

Více informací

Žebřiny na stěnu se hodí do celého bytu včetně dětského pokoje

Mají opodstatnění i teď, bez ohledu na sentiment z minulosti? Určitě ano. Jde o skvělé zařízení na procvičení horních svalových partií, hlavně břicha a zad. Když k žebřinám dokoupíte dřevěná bradla či závěsnou hrazdu, může jít o vcelku efektivní a univerzální nástroj na cvičení prakticky pro celou rodinu.

V případě dětí se jedná o skvělý doplněk do dětského pokoje. Kromě klasických dřevěných žebřin s jednoduchou konstrukcí se totiž dají koupit doslova celé žebřinové průlezky. Kotvení na stěnu je jednoduché, žebřiny se dají namontovat prakticky kdekoliv a pokud máte náhodou jednu místnost v domácnosti určenou na domácí fitko, určitě byste je v ní měli mít.

žebřiny

Vyberte správnou nosnost, hloubku i počet sloupů

Při výběru žebřin je potřeba zaměřit se na tři důležité parametry. Prvním je nosnost žebřin, to znamená, jakou váhu by měly žebřiny udržet. Nejlevnější a základní modely mají nosnost do 80 kg, takže se hodí pro děti. Pokud však chcete žebřiny na delší dobu, počítejte se zvýšením váhy. Maximum běžně dostupných žebřin je 200 kg.

Druhým důležitým parametrem je hloubka žebřin. Tam, kde není od stěny tolik místa, se doporučují žebřiny s hloubkou 10 cm. Jestli však máte v daném pokoji či místnosti prostoru víc, klidně vsaďte na žebřiny s hloubkou 23 cm, což je standard. Pokud jsou žebřiny s nějakým příslušenstvím, je potřeba počítat s větší hloubkou, ale to jen v horní části žebřin.

Třetím důležitým parametrem je výška žebřin. Ta většinou souvisí s počtem stupňů. Běžné žebřiny se sice do pokoje vejdou, ale výška je důležitá i pro konkrétní typy cvičení, které chcete vykonávat. Nejčastěji mají od 3 do 13 kusů příček.

 

Dřevěné i kovové žebřiny

Další důležitou vlastností je materiál žebřin. Na výběr jsou buď dřevěné žebřiny, nebo kovové žebřiny. Ty druhé se nejvíc využívají v profesionálních fitness centrech, a to proto, že obvykle mají i různé jiné příslušenství pro variabilnější cvičení.

Na doma vám stačí i dřevěné, které mají přijatelnou cenu a nenáročnou údržbu. Na výběr jsou různé druhy dřeva, nejčastěji se však jedná o bukové dřevo nebo borovicové dřevo, z něhož jsou vyrobené jak stojky, tak i příčky. Výjimečně lze najít také žebřiny s plastovými příčkami.

 

Vyberte si z nabídky hrazd!

Samovzpěrná dveřní hrazda inSPORTline D-Bar

zobrazit nejlepší nabídku

Dřevěná bradla na žebřiny inSPORTline Tsibic

zobrazit nejlepší nabídku

Multifunkční posilovací bradla Master

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

Multifunkční posilovací hrazda Body Craft T3 Life Tree

zobrazit nejlepší nabídku

Bradla, lavička i hrazda na žebřiny

K žebřinám je možné dokoupit pro ještě lepší a zajímavější cvičení některé specifické doplňky. Může jít například o hrazdy, které jsou ideální na procvičování břicha, paží, zad a horní části těla. Koupit můžete hrazdy z různých materiálů, abyste je zkombinovali s žebřinami, ale nejkvalitnější jsou samozřejmě ty dřevěné.

Druhou možností jsou bradla. Ty se – podobně jako hrazdy – hodí na intenzivnější procvičování břicha a páteře, ale vynikající jsou také na svalstvo rukou. Navíc bradla upevňované k žebřinám eliminují riziko doteku kolen se stěnou a tím je cvičení nepoměrně pohodlnější a bezpečnější.

Třetím zajímavým rozšířením původní funkce žebřin je speciální lavička k žebřinám. Ta se na žebřiny z jedné strany zavěsí, z druhé je podepřená o podlahu. Můžete na ní vykonávat břišáky, přeskoky, tricepsové kliky a dokonce i cvičit se závažím. Většina laviček má nastavitelnou polohu podpěrné nohy a můžete si ji tak přizpůsobit na míru.

posilovací lavice

Vyberte si široké příslušenství k žebřinám

Nejen výše zmiňovaná lavička, hrazda nebo bradla, ale k žebřinám je možné dokoupit mnohem širší sortiment příslušenství. Zvýšíte tak variabilitu a možnosti cvičení dalších svalových partií po celém těle, v případě některých typů příslušenství dokonce můžete udělat radost i dětem a dokoupit k žebřinám speciální doplňky právě pro ně.

Nabídka je mimořádně bohatá a zajímavá:

  • velmi zajímavým a častým doplňkem jsou inverzní boty, které se připnou kolem příček a slouží k zavěšení těla dolů hlavou; smyslem těchto bot je možnost ještě efektivněji pracovat na rozvoji a formování břišního svalstva při cvičení
  • žebřiny, nazývané také ribstole, je možné využít též s gymnastickými kruhy, v tomto případě však potřebujete nejdřív na jejich vrchní příčku namontovat bradla která budou sloužit na zavěšení gymnastických kruhů
  • nejen ke cvičení, ale také k zajímavému relaxu slouží masážní lavička na žebřiny, díky níž je možné masírovat záda i chodila
  • žebřiny se dají proměnit pomocí speciálního příslušenství i na dětskou prolézačku s pomocí různých lan, sítí, hrazd či bradel; zajímavým doplňkem je dětská skluzavka k žebřinám

 

posilovací věže

Kde hledat nejlepší a nejlacinější žebřiny?

Velký výběr žebřin na jednom místě nenajdete v žádném běžném kamenném obchodě s fitness nářadím či vybavením. Pokud se nechcete spokojit s omezeným výběrem jen základních modelů žebřin, doporučujeme sáhnout po možnostech přes internet. E-shopů, které se věnují tomuto tématu, je opravdu hodně.

 

Vyberte si z nabídky hrazd!

Samovzpěrná dveřní hrazda inSPORTline D-Bar

zobrazit nejlepší nabídku

Dřevěná bradla na žebřiny inSPORTline Tsibic

zobrazit nejlepší nabídku

Multifunkční posilovací bradla Master

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

Multifunkční posilovací hrazda Body Craft T3 Life Tree

zobrazit nejlepší nabídku

Určitě se však neorientujte jen podle ceny, mnohem důležitější je najít internetový obchod s kvalitními službami, rychlým dodáním a co nejširším sortimentem. Tyto podmínky nejlépe splňují jen ověřené e-shopy, například Insportline, eFitness nebo známý e-shop Kasa. Když vsadíte na tyto obchody, určitě získáte kvalitu za rozumnou cenu.

vstoupit do e-shopu
kasa vstoupit do e-shopu
 vstoupit do e-shopu