Vyberte stranu
Nejlevnější sedačky: jsou dostatečně kvalitní a splní to, co od nich čekáte?
5 (100%) 6 votes

Praktická a krásná sedačka může patřit i do kategorie levného nábytku k sezení. V současnosti již neplatí, že co je levné, je zároveň nekvalitní. Pravdou však je, že pokud se vybraný kus pohovky či sedací soupravy pyšní přívlastkem nejlevnější, obezřetnost by měla být na místě. Na co si dát pozor při výběru té nejlevnější sedačky?

Náš tip: Nakupujte v ověřených eshopech! BonamiHezky nábytek,  a Idea nábytek nabízejí nábytek a jiné domácí zařízení za nejvýhodnější cenu.

Víc Informací

K dosažení trvanlivého sezení se doporučuje konstrukce z tvrdého dřeva nebo oceli. Takové provedení je však dražší záležitostí a v případě nízké částky se nabízí náhrada LTD nebo MDF desek. Pokud se rozhodnete, že cena je pro vás směrodatná, snažte se vybrat výplň sedáků, která ani po letech neztratí na tuhosti.

 

nejlevnější sedací soupravy

Ne každý styl je vyhovující

Zařízení bytu či domu se nese v jednom vybraném stylu (alespoň by mělo). To platí i pro obývák a následně sedačky. Pokud už jste předem zohlednily tento předpoklad, možná jste zjistili, že nejlevnější sedačky nebudou právě pro vás.

Charakteristické znaky jednotlivých stylů jsou totiž spjaty s konkrétními druhy materiálů. Například rustikální sedací soupravy vyžadují masivní dřevěnou konstrukci s ozdobným reliéfem, což zrovna není zárukou nízké ceny. Nebojte se proto ptát na výrobní složení vnější i vnitřní části tohoto nábytku.

 

Nejlepší a nejlevnější sedačky

 

Nejlevnější rohové sedačky

Nespornou výhodou rohových sedaček je, že navzdory prostorové nenáročnosti nabídnou pohodlné sezení i většímu počtu lidí. Hodí se tak do menších bytů i velkých domů. Takový typ ve tvaru L nebo U je velmi dobrou volbou i díky tomu, že všichni přítomní nesedí v jedné rovině, což dělá komunikaci příjemnější.

Luxusní i levné rohové sedačky mají jedno společné, a to konce levého nebo pravého variantu. Promyslete si, která strana pohovky má mít prodloužené rameno. Neplatí totiž, že po letech si můžete přehodit rohové umístění.

Všímejte si také kvalitu zpracování a šití čalounění. Některé sedačky mají části sedáků poprešívané “zdvojenými stehy”, které však mohou při nedokonalé práci zkazit celkový dojem jinak atraktivního sezení. To platí i o tenkých textiliích, které po pár letech ztrácejí intenzitu barvy i odolnost a pevnost.

nejlevnější sedačky Pohovka trojsedačka Samba hnědá + krém

 

Nejlevnější sedací soupravy

Kritériem výběru při sedačkách je i samotný počet míst k sezení. Tradiční pojetí upřednostňovalo klasickou verzi sedací soupravy 3 + 2 + 1. Dnes je oblíbenějším spíše varianta 3 + 1 + 1 nebo 3 + 2.

Pokud se rozhodnete pouze pro koupi samostatné pohovky, protože vás okouzlila nízká částka, náklady na dodatečné sezení se vám mohou vymstít. Samostatně kupovaná stylová křesla totiž někdy stojí stejně jako pohovka či gauč.

Je tedy nutné předem si ujasnit, jaký typ a tvar sezení vám vyhovuje a pro jaký počet lidí je určen. To vám pomůže vyvarovat se případným problémům se sladěním interiéru či s cenou, která by byla při koupi kompletní soupravy často nižší.

 

Nejlevnější rozkládací soupravy

Znáte to. Ne každá návštěva se zdrží krátce. Pokud patříte mezi pravidelné hostitele, ale nemáte místa nazbyt či pokoj pro hosty, sedačky s funkcí rozkládání budou pro vás tou správnou volbou.

Dobře navržené alternativní lůžko nabídne místo na spaní klidně i dvěma lidem. V případě velmi nízké ceny však určitě nehledejte plnohodnotnou náhradu postele. Rozkládací sedací souprava je v tomto případě pouze jakýmsi kompromisem mezi obývákovým sezením a ložnicovým ležením.

Ty nejlevnější si dokonce mohou vybrat daň na pohodlí, komfortu ani nemluvě. Někdy se zase ležení stává příjemným jen na úkor designu. I proto třeba být obezřetní při koupi nejlevnějších nábytkových produktů a zvážit, zda chcete občasné návštěvě přizpůsobovat své každodenní sezení a odpočinek.

 

nejlevnější sedačky Pohovka dvojsedačka Katarina New

 

Atypické rozměry?

Pokud si chcete koupit sedačku, jediným opravdu velkým problémem bude vybrat si zobrovské nabídky různých druhů a typů sedacích souprav. Máte svého favorita, ale rozměrově nevyhovuje zařízení vašeho obývacího pokoje? Modulové komponenty tento problém vyřeší. Výsledkem je však často nemalé cenové navýšení.

Upravit šířku sedačky, prodloužit či zkrátit otoman znamená také prodloužení vnitřní konstrukce, upravení rámu, střihu potahů a podobně. V podstatě jde již o výrobu na míru, i když některé sériové typy nabízejí modulové řešení s předem připravenou cenovou nabídkou na jednotlivé části sedačky, které lze zakomponovat.

 

Náš tip: Nakupujte v ověřených eshopech! BonamiHezky nábytek,  a Idea nábytek nabízejí nábytek a jiné domácí zařízení za nejvýhodnější cenu.

Víc Informací

Nejlevnější sedačky z Polska?

Není žádným tajemstvím, že mnozí čeští prodejci nábytku mají svůj sortiment založen na dovozu ze sousedního Polska. Otázka kvality je proto na místě. Koupit nebo nekoupit?

Nejlepší odpovědí jsou zkušenosti samotných zákazníků, kteří se prostřednictvím různých diskusí vyjadřují o spokojenosti s konkrétními typy sedacích souprav. Setkáte se s pozitivními i negativními recenzemi, často protiřečícími.

Někteří dokonce preferují přímo navštívit obchody či trhy v této zemi. Na ceně se dá prý dohodnout a také s dovozem vycházejí celkové náklady méně než při koupi na území Slovenska. Je však otázkou, zda je takové rozhodnutí skutečně správné i na dlouhodobé využívání. Sami zvažte, zda se v případě obývacího sezení vyplatí tolik šetřit …

 

Nejlepší a nejlevnější sedačky

 

Nejlevnější sedačky online

Ne vždy musí jít o závratnou částku, aby sedačka splnila vaše očekávaní. Kvalita se totiž nevylučuje ani v rámci cenově nižší kategorie. Pravdou však zůstává, že obal prodává, čímž se řídí i někteří výrobci nábytku. Výběr je proto i otázkou vkusu. Pokud je právě design sedací soupravy tím, co zaručí vaši spokojenost, jednoduše si ji udělejte.

Prostřednictvím eshopů BonamiHezky nábytek či Idea nábytek najdete zajímavé typy pohovek a rohových sedaček, které si můžete vybrat i na základě vámi stanovené ceny. Stačí pomocí filtru zadat její maximální výšku a touto jednoduchou a pohodlnou cestou může být sedací souprava u vás doma už o pár dní.

 

vstoupit do e-shopu

vstoupit do e-shopu

idea nábytek

vstoupit do e-shopu