Vyberte stranu
Nejlepší smoothie mixér – Co rozhoduje při koupi? Vyberte si z Top 10
5 (100%) 4 votes

Smoothie je dnes nejen trendem v rámci fitness, ale i velmi praktickým nápojem na posílení zdraví. Pokud si ho chcete připravit, nejjednodušší, nejpohodlnější a nejlepší cestou je koupit si na to  nejlepší smoothie mixér.

Díky tomuto malému kuchyňskému pomocníkovi si dokážete namixovat a nakombinovat jakýkoliv druh tohoto zdravého nápoje bez nutnosti užívání dalších doplňků nebo různých kuchyňských potřeb. A přesně v tom je jeho kouzlo!

Náš tip: Nakupujte v ověřených eshopech! Euronics.czKasa.cz, okay.cz  4home.cz nabízejí domácí spotřebiče a elektroniku za nejvýhodnější cenu.

Víc Informací

Co je smoothie a proč potřebujete smoothie mixér

Než přejdeme k hodnocení spotřebičů, vysvětlíme si na úvod dvě základní věci. Pod pojmem smoothie se nemyslí automaticky každá šťáva, ale jen šťáva složená z ovoce a zeleniny s polotekutou konzistencí obsahující všechny živiny. Jde prakticky o rozmixované tuhé ovoce či zeleninu s přidáním nejčastěji vody.

Abyste mohli smoothie připravit, nemůžete na to využít libovolný mixér. Výsledek by totiž nebyl optimální a navíc byste zřejmě museli mixování vícekrát opakovat spolu s cezením a další úpravou. Právě proto je nejlepší smoothie mixér.

smoothie mixér Delimano NUTRIBULLET 600

Základem takového mixéru by měly být kvalitní nože a vysoké otáčky, alespoň 20 000 za minutu. To odpovídá výkonu mixéru o síle 1500 W. Jedině tyto vlastnosti zaručí, že všechny potřebné živiny z ovoce či zeleniny nebudou degradovány, ale optimálně zpracovány.

 

Nejlepší smoothie mixéry na trhu

Jaké funkce a parametry by měl nejlepší smoothie mixér mít?

Jak jsme již zmínili, základem smoothie mixérů musí být dostatečný výkon. Velmi důležité ale je, abyste sledovali i další parametry a vlastnosti mixéru. Velmi důležitý je dostatečný objem mixovací nádoby, která by měla být co nejvíce odolná, ale zároveň ne příliš těžká a ergonomická na uchopení.

Zatímco levnější mixéry jsou z plastu, ty dražší jsou z nerezové oceli, což určitě doporučujeme i my. Co se týče mixovacích nožů, ty jsou už i u základních modelů z nerezové oceli, ale ještě lepší je, pokud je ocel potažená například titanem, což zvyšuje její odolnost.

Co se týče otáček, většina mixérů disponuje silou motoru s 23000 otáčkami za minutu. To stačí pro běžné použití a považujeme to za optimální hodnotu pro většinu smoothie surovin. Pokud je možné otáčky nastavit dodatečně i na nižší rychlost, je to jen plus.

Co se týče dalších funkcí a parametrů, všímejte si:

 • nastavení způsobu doby mixování, lepší modely umožňují i automatické nastavení doby mixování
 • kromě automatického začátku je dobré, pokud mixér obsahuje bezpečnostní pojistku, která mixování automaticky vypne při přehřátí
 • důležitá je i pojistka proti zapnutí v případě, je-li nádoba na tělo špatně nasazena
 • dbejte na jednoduché nasazení víčka a jeho pevné uzavření spolu s těsněním

 

Nejen na smoothie, ale i na jiné koktejly a nápoje

Velkou výhodou těchto mixérů je jejich multifunkčnost. Díky jejich výbavě, vlastnostem při mixování a snadné manipulaci s hotovým produktem, se totiž hodí nejen na výrobu smoothie, ale prakticky na výrobu libovolných jiných nápojů a koktejlů.

Může jít například o proteinové výživné nápoje, fitness nápoje s rozmixovanými bylinkami a bobulovým ovocem, ale například i o mléčné koktejly s ovocem. Jejich využití je opravdu široké a tak jde o jeden z nejvíce praktických pomocníků do kuchyně i celé domácnosti.

Náš tip: Nakupujte v ověřených eshopech! Euronics.czKasa.cz, okay.cz  4home.cz nabízejí domácí spotřebiče a elektroniku za nejvýhodnější cenu.

Víc Informací

Údržba hrou

Při každém mixování, bez ohledu na výsledný produkt, vzniká určité množství odpadu. Různé druhy mixérů, zejména ty ponorné a stolní, jsou právě na takový odpad nejvíce citlivé. To platí i pro kuchyňské roboty, které nabízejí také mixování či sekání ovoce nebo zeleniny.

Při koupi by proto jedním z nejdůležitějších kritérií měla být schopnost umýt co nejvíce dílů smoothie mixéru v myčce nádobí. Kromě nádob, které by se měly dát v myčce mýt bez problému, zkontrolujte, zda totéž platí i o víčkách, které se zašpiní také.

nejlepší smoothie mixér Gorenje BSM600W bílý

Nejlepší smoothie mixér: test prověří praktičnost

Přestože na první pohled se smoothie mixéry neliší až tak parametry a tím, co o nich tvrdí výrobci, v praxi se ukáží plusy i nedostatky různých levnějších modelů. Bohužel, ani vyšší cena není vždy zárukou kvality.

Doporučujeme proto před koupí prostudovat pár recenzí a testů, ideálně přímo od uživatelů. Dozvíte se tak, jak se s kterým mixérem pracuje, jak se drží, zda je výkon dostatečný a jak se manipuluje s nádobami.

 

Všímejte si zejména tyto praktické detaily:

  • jsou čepele nožů vhodné i pro drcení ledu a tvrdší suroviny?
  • jaká je hmotnost mixéru a lahví v balení?
  • kolik rychlostí míchání mixér nabízí?
  • je v mixéru jen 2-ramenný nůž nebo až 4-ramenné čepele?
  • dají se v myčce umýt jen víčka, nebo i nože?

 

O ceně rozhoduje i příslušenství

Příslušenství a doplňky k smoothie mixéru zahrnují zejména různé druhy nádob, termoobaly z neoprenu pro udržení teploty nápoje a náhradní víčka. Čím méně tohoto příslušenství obsahuje mixér při koupi, tím je samozřejmě levnější.

Zároveň to však zvyšuje i náklady na dodatečné zakoupení doplňků. Při výběru spotřebiče proto zohledněte to, kolik nádob je v základem balení a jaký je jejich objem. Zatímco nejlevnější model má zpravidla dvě malé nádoby, ten nejlepší smoothie mixér by jich měl mít více.

Nejlepší smoothie mixéry na trhu

 

Kde najít kvalitní smoothie mixér? Cena by neměla až tak rozhodovat

Najít nejlevnější a zároveň i nejlepší smoothie mixér není na první pohled žádný problém. Vícero eshopů nabízí tyto spotřebiče řádově za desítky €. Měli byste se však rozhodovat nejen podle ceny, ale zvážit i jiné okolnosti, například dostupnost skladem, rychlé doručení či výhodná doprava.

Pokud bereme v úvahu tyto požadavky, měli bychom zapomenout na “neznámé” eshopy, ale zaměřit se na ty s dlouhodobě pozitivními referencemi. Dobrým příkladem jsou například Euronics.czKasa.cz, okay.cz,  4home.cz . U nich máte jistotu jak výhodné ceny, tak i profesionálních služeb. Až tehdy si své smoothie skutečně vychutnáte bez problémů kdykoliv a kdekoliv!

euronics vstoupit do e-shopu
okay vstoupit do e-shopu
kasa vstoupit do e-shopu
4home vstoupit do e-shopu