Vyberte stranu
Nejlepší sušička ovoce (test a recenze 2018)
Rate this post

Sušení ovoce, ale i jiných potravin, se stalo za poslední léta populární i v Českých domácnostech. Kdo chce v domácích podmínkách ušetřit čas a zejména dosáhnout dokonalý výsledek, určitě by měl popřemýšlet nad sušičkami.

Na rozdíl od běžného sušení nabízejí nejnovější sušičky kvalitnější sušení potravin z hlediska zbavení potravin vlhkosti. Zapomínat netřeba ani na lepší zachování chuti, které zaručí pouze nejkvalitnější a nejlepší sušička ovoce.

Náš tip: Nakupujte v ověřených eshopech! Euronics.czKasa.cz, okay.cz, 4home.cz nabízejí domácí spotřebiče a elektroniku za nejvýhodnější cenu.

Víc Informací

Proč si koupit sušičku ovoce

Sušení ovoce, ale například i jiných druhů potravin a surovin, je unikátní zejména tím, že při něm dochází k uchování potravin se všemi živinami a vitamíny velmi dlouhou dobu. Jelikož sušením se sníží obsah vody v dané potravině až o 95%, navodí se prostředí zabraňující parazitům v množení se a přežití.

V minulosti se sušily ovoce, zelenina ale i hřiby zejména na zimu a šlo především o sezónní potraviny. Dnes je cíl stejný, přičemž usušit si vlastní ovoce je mnohem zdravější a lépší, než sušené ovoce kupovat.

Při průmyslově vyráběných sušených potravinách se totiž do nich během sušení přidávají například cukr nebo oxid siřičitý kvůli prodloužení trvanlivosti. Není to však právě nejzdravější a i proto vznikly domácí sušičky ovoce.

nejlepší sušička ovoce Mariana 3301 90000

Nejlepší sušička ovoce? Tyto vlastnosti jsou nejdůležitější

Jelikož se dnes už slunce či vítr na sušení nevyužívají, nejlepším prostředkem jsou sušičky potravin. V první řadě si musíte vybrat sušičku podle technologie sušení, s čímž úzce souvisí i tvar a cena. Kulaté sušičky jsou levnější, ale náročnější na manipulaci při sušení. Hranaté jsou pohodlnější, ale připravte se na větší investici.

Druhou důležitou otázkou, kterou je třeba si položit, je využívání sušičky. Plastové sušičky jsou vhodné pro občasné použití, ale pravidelná provoz a velké dávky je pošlou velmi rychle na smetiště spotřebičů. V takovém případě je lepší volit nerezové, vydrží více.

Třetí důležitou vlastností, kterou je třeba si všímat, je maximální teplota sušení. Bylinky, koření, houby, ovoce a zelenina, to vše se suší maximálně do teploty 55 stupňů Celsia. Na sušení masa však potřebujete rozhodně větší výkon.

 

Nejlepší sušičky ovoce na trhu

Pokud se tedy ptáte, jak se dá nejlepší sušička ovoce vybrat, položte si tyto otázky:

  • jak velký je příkon, přičemž 250 W je určených pouze na občasné sušení, 500 W je standard, ale nejlepší sušičky mají příkon 800 W a více
  • jak se reguluje teplota, zda je regulace plynule nastavitelná a na jakou maximální teplotu se dají potraviny v sušičce sušit
  • zda má sušička časovač a jaké doplňky jsou v jejím balení
  • jaká je hlučnost sušičky, přičemž je třeba pamatovat na to, že možná budete muset sušit i přes noc
  • jak velké jsou síta a jaký je jejich počet; méně než 6 sít by neměla mít ani základní sušička ovoce, 10 a více sít je určených pro náročnější uživatele

 

Kulatá nebo hranatá sušička?

Jak jsme zmínili již na úvod, tvar sušičky úzce souvisí s technologií sušení v ní. Při hranatých sušičkách je samotný motor zajišťující sušení na boku, přičemž proces sušení je rovnoměrný a vy jako uživatel do něj nemusíte zasahovat.

Naopak při kulatých sušičkách ovoce je motor umístěn dole a nad ním se nachází několik pater, na kterých je možné umístit sušené ovoce či jiné potraviny. Teplo stoupá vzhůru, ale sušení není rovnoměrné a proto vy jako uživatel musíte pravidelně sušičku otevřít a jednotlivá patra vyměnit.

Náš tip: Nakupujte v ověřených eshopech! Euronics.czKasa.cz, okay.cz, 4home.cz nabízejí domácí spotřebiče a elektroniku za nejvýhodnější cenu.

Víc Informací

Jakou velikost vybrat? Záleží od spotřeby

Co se týče velikosti sušičky, neměli byste mít “velké oči”, ale vybírat podle skutečných potřeb. Výběru věnujte dostatek času, protože příliš malá sušička způsobí potřebu častějšího opakování sušení, zatímco příliš velký spotřebič bude nevyužitý a bude zabírat hodně místa.

Nejlepší sušička ovoce pro běžné domácí sušení by měla mít alespoň 6 sít na sušení. Pokud sušíte ovoce pravidelně, volte sušičku s 8 až 10 patry. Na pravidelné sušení velkého množství potravin již doporučujeme sušičku s alespoň 13 patry.

nejlepší sušička ovoce Mariana 3301 90000

Nejlevnější vs. nejlepší sušička ovoce

Při výběru sušičky byste se neměli dívat jen na cenu sušiček, ale na celkovou využitelnost spotřebiče. Bez ohledu na to, zda plánujete sušit potraviny jednou za rok nebo každý druhý týden, najděte si před koupí sušičky recenze, testy i fóra zaměřená na sušení potravin. Ty vám pomohou zjistit, kde jsou silné i slabé stránky konkrétního modelu v praxi.

Zaměřte se zejména na:

  • rovnoměrnost sušení a výsledky dané sušičky v praxi
  • hmotnost sušičky a snadnost manipulace s ní
  • přesnost nastavení teploty v praxi
  • rozsah příslušenství k sušičce včetně vložek na tekuté suroviny

Náš tip: Nakupujte v ověřených eshopech! Euronics.czKasa.cz, okay.cz, 4home.cz nabízejí domácí spotřebiče a elektroniku za nejvýhodnější cenu.

Víc Informací

Sušení ovoce vs. sušení masa

Při ovoci, houbách a zelenině si vystačíte s velkou většinou klasických sušiček a to jak z pohledu výkonu, tak z pohledu teploty. Při sušení masa už ale musíte sáhnout po modelech, které nemají problém ani s teplotou blížící se 70 stupňům Celsia.

Důležitý rozdíl spočívá i v přípravě surovin na sušení. Zatímco menší ovoce stačí překrojit na polovinu, větší ovoce a zejména zeleninu či houby třeba nakrájet na plátky o tloušťce alespoň 1,5 cm. U masa to však neplatí, zde musí být plátky ještě tenčí, ideálně 0,5 cm.

 

Nejlepší sušičky ovoce na trhu

 

Kde koupit výhodně i spolehlivě

Sušičky ovoce se dnes dají koupit prakticky v každém obchodě s domácími potřebami a vybavením, ale i v elektro prodejnách. Nízká cena však rozhodně není to jediné, co byste měli zvažovat. U spotřebičů jako je sušička ovoce platí, že základem dobré koupě je záruka spolehlivého fungování, protože na sušičce není příliš co měnit postupem let.

Právě z tohoto pohledu byste měli vybírat koupi v obchodě, kde získáte nejen dobrou cenu, ale i kvalitní zákaznické služby. Dlouhodobě pozitivní reference mají u nás několik prodejny, zejména e-shopy Euronics.czKasa.cz, okay.cz, 4home.cz. V jejich případě se nemusíte bát pozdního doručení, ale ani problémů při reklamaci. Tak na co ještě čekáte? Vyberte si sušičku a můžete jít na to!

 

euronics vstoupit do e-shopu
okay vstoupit do e-shopu
kasa vstoupit do e-shopu
 4home vstoupit do e-shopu