Vyberte stranu
Nejlepší tlakoměry – Rady a tipy před koupí + Top 10 tlakoměrů
4.3 (86.67%) 3 votes

Myslíte si, že tlakoměr potřebují jen staří a nemocní lidé? Určitě ne, hodí se například i u dětí a v podstatě je využitelný pro všechny, kterým záleží na zdraví svého srdce. Péči o zdraví totiž rozhodně nelze podceňovat. Za účelem co nejjednoduššího a co nejpohodlnější užívání se začaly už dříve vyrábět domácí tlakoměry. Jde o přístroje, které lze obsluhovat samostatně bez pomoci. Pojďme se podívat, jak a podle čeho vybrat ty nejlepší tlakoměry.

 

nejlepší tlakoměry

Na co slouží tlakoměr a jak jej používat

Zřejmě příliš obšírně netřeba vysvětlovat, k čemu slouží tlakoměry. Smyslem je kontrola krevního tlaku mimo lékařskou ordinaci, ale také měření pulsu. Pokud už jste v minulosti měli problémy s tlakem a lékař vám doporučil dávat si na krevní tlak pozor, koupit si domácí tlakoměr je určitě dobrá investice.

Totéž platí io rodičích, kteří chtějí dopřát podobnou péči nejen sobě, ale i svým dětem. Pro zdraví dítěte je tlakoměr stejně důležitým a užitečným pomocníkem, jako například teploměr či inhalátor.

Použití tlakoměrů je přitom jednoduché. Stačí si nasadit manžetu na zápěstí nebo rameno, stisknout příslušné tlačítko na přístroji a počkat na výsledek. Měření je automatické a samozřejmostí je i maximální přesnost srovnatelná s profesionálními přístroji.

 

Nejlepší tlakoměry na trhu

Nenápadné vlastnosti, na které přihlížet při koupi

Asi základní otázkou, kterou si musíte položit je, kde chcete měřit krevní tlak. Na výběr je buď měření na zápěstí nebo měření na paži. Pokud budete měřit tlak na zápěstí, bude to sice náročnější na přípravu, ale pohodlnější a rychlejší. Naopak, tlakoměry na ramena vynikají až triviálním ovládáním a použitím.

To, na co je třeba také dívat při výběru správného tlakoměru, je manžeta. Zde se projeví rozdíl mezi levnými a lepšími modely, přičemž nejlepší tlakoměry nabízejí nejen univerzální, ale i prodlouženou manžetu. Díky tomu může přístroj používat prakticky celá rodina.

Náš tip: Nakupujte v ověřených e-shopech! Okay.cz, 4Home.cz, Kasa.cz nabízejí domácí zařízení za výhodné ceny.

Více informací

Třetí důležitou funkcí, kterou však ty nejlevnější tlakoměry nemají, je speciální funkce inteligentního rozpoznání nepravidelného pulsu či kolísavého krevního tlaku. Díky tomu dosáhnete přesné výsledky vždy bez ohledu na aktuální stav srdce.

Toto jsou nejdůležitější věci, které byste měli při přístrojích sledovat:

 • velikost dodávané manžety a zejména rozsah jejího použití v případě tlakoměrů na paži
 • hmotnost přístroje a jeho snadné nasazení bez pomoci
 • udávaná přesnost měření a přípustná odchylka
 • způsob nabíjení, délka nabíjení a délka pohotovostního režimu
 • velikost paměti, rozsah měření a přítomnost dodatečných funkcí, například hlášení kardiovaskulárních stavů
 • zda má tlakoměr funkci detekce fibrilace síní a předčasných komorových kontrakcí, co mají jen profesionální a nejlepší tlakoměry pro domácí použití
 • možnost komunikace se smartphony a jinými inteligentními zařízeními

 

Tlakoměry na rameno nebo na zápěstí?

Jak jsme zmínili již výše, na úvod je třeba rozhodnout se mezi tlakoměry na zápěstí a tlakoměry na paži. Každý z nich má své výhody i nevýhody a nedá se říci, že jen jedny či druhé jsou nejlepší tlakoměry na trhu.

Tlakoměry s manžetou na rameno mohou fungovat jako plnoautomatické nebo jako poloautomatické. Lepší jsou plnoautomatické, kde nafouknutí manžety zajistí kompresor. Výhodou je jednodušší ovládání, ale musíte velikost manžety přizpůsobit velikosti ramene. Pro děti existují pak speciální dětské manžety na tlakoměry.

Při přístrojích na zápěstí je velikost manžety pevně daná a univerzální. Hmotnost samotného přístroje je nižší a během měření netřeba svlékat oblečení. Důležitá je však poloha zápěstí při měření, protože to musí být vyšší, než je poloha srdce. Některé méně kvalitní tlakoměry na zápěstí mohou být méně přesnější, ale u většiny to už neplatí.

tlakoměr OMRON

Test tlakoměrů? Hledejte recenze od uživatelů

Na obalu tlakoměru nebo v popisu u obchodníka vypadají všechny tlakoměry ideálně, no nemusí to být vždy i v praxi. Doporučujeme proto před koupí zjistit o přístrojích co nejvíce informací, aby se nestalo, že se budete dívat jen podle ceny a vyberete si méně kvalitní modely. Ty nejlepší tlakoměry jsou totiž obvykle i výrazně dražší.

Při recenzích nebo testech si všímejte zejména:

 • jednoduchost a pohodlnost ovládání, zejména při přístrojích na rameno
 • čitelnost údajů na displeji a také jejich srozumitelnost
 • zda tlakoměr obsahuje inteligentní funkci, někdy se nazývá také zkratkou INTELLI
 • kolik baterií je nezbytné pro provoz tlakoměru a kolik je jich v balení
 • zda je v balení pro tlakoměr na paži jen klasická manžeta, nebo i zvětšená
 • zda tlakoměr na zápěstí obsahuje indikátor správné polohy vůči srdci


Pokud hledáte kvalitní tlakoměr, cena by neměla být rozhodující

V nabídce jsou tlakoměry i za 800 Kč, ale například i za 8000 Kč. Samozřejmě, že ty nejdražší nemusí automaticky znamenat i kvalitu nebo méně problémů, ale s velkou pravděpodobností to tak je.

Na tlakoměry se běžně dává záruka 2 roky, proto se třeba dívat mnohem více na reference dané značky či daného modelu. Tento druh spotřebiče totiž nepodléhá tzv. morálnímu zastarání a proto by bylo ideální, kdyby vám uměl sloužit klidně i 10 let nebo i více.

 

Nejlepší tlakoměry na trhu

Kde nabízejí nejlepší tlakoměry? Nejen v lékárně!

Pokud chcete mít 100% jistotu, že koupíte kvalitní tlakoměr, nemusíte nutně jít do lékárny nebo do obchodu s lékárenským vybavením či zdravotnickými pomůckami. Dnes si můžete digitální domácí tlakoměr koupit už i v obchodech s elektronikou, spotřebiči a domácí technikou.

Upřednostnit byste ale určitě měli ty známější s dlouhodobějšími referencemi. Například e-shop s elektrem Okay nebo známý internetový obchod 4Home, dále ještě najdete tlakoměry na e-shopu Kasa, jsou dobrou volbou, protože zde najdete jak široký sortiment tlakoměrů, tak i přijatelné ceny. Máte však zároveň i jistotu, že kupujete kvalitní výrobky a žádné levné napodobeniny.

 

okay vstoupit do e-shopu
kasa vstoupit do e-shopu
4home vstoupit do e-shopu