Vyberte stranu
Inspirace do koupelny – Co vybrat a kde výhodně nakoupit?
5 (100%) 1 vote

Koupelna je místem, bez kterého už člověk nedokáže fungovat. Každodenní osobní hygiena, ale i relax vyžaduje návrh, který splňuje funkčnost, ale vyniká také svou designovou stránkou. Pokud plánujete zařídit koupelnu nebo se chystáte na její rekonstrukci, zbystřete. Máme pro vás tipy a inspirace do koupelny. Pokud se budeme držet obecné roviny, můžeme říci, že většina koupelen disponuje menším prostorem. Jak ho efektivně využít?

 

Myslete na nadčasovost

Ta se mimo jiné týká i barev. Přírodní a zemité odstíny jsou moderní stále, a tak se nemusíte obávat, že vybraný obklad budete chtít po pár letech vyměnit. Přece jen, koupelnu zařizujete minimálně na desetiletí .

Nábytek v pastelových barvách také nebude ideální volbou. Pokud se jejich nechcete vzdát, v tlumených a jemných tónech můžete udělat výjimku. My však doporučujeme přenechat “zářivost” koupelnovým doplňkům. Skříňky v bílé barvě, masívu nebo v imitaci dřeva budou to pravé ořechové.

Inspirace do koupelny pomohou upřesnit vaši představu o celkovém zařízení interiéru i o moderní sanitě a armaturách. Vynechejte tvary, které jsou extravagantní, pokud vysloveně nekorespondují s vaším stylem. Oblá umyvadla, vany i toalety jsou v tomto případě opravdu nadčasové. Hrany a čisté linie naopak drží prvenství ve sprchových koutech.

 

inspirace do koupelny

Vana, sprchový kout nebo obojí?

Zejména koupelny v paneláku a v malých bytech zápasí o každý jeden centimetr. Proto je důležité promyslet si, zda upřednostníte relax ve vaně nebo pohodlné sprchování. Avšak ani spojení vany a sprchového koutu do jednoho celku není nesmyslem.

Kombinace obou však přináší určité kompromisy, co se designu týče. Výběr je samozřejmě věcí vkusu. Inspirace do koupelny s vanou nebo jen se sprchovým koutem by vás mohli přesvědčit, že tato volba je atraktivnější a v konečném důsledku i praktičtější. Navíc se takové řešení postará o optické zvětšení prostoru.

Bezbariérový sprchový kout není jen designovou záležitostí. Jeho realizace v panelových bytech je vzácná, ale ne nemožná. Vyžaduje si však rekonstrukci, která souvisí s umístěním odtokového žlabu, který umožní, že podlaha v koupelně bude v jedné rovině.

Náš tip: Nakupujte v ověřených e-shopech! Hezkynabytek.cz, 4Home.cz, Bighome.cz  Bonami.cz nabízejí domácí zařízení za výhodné ceny.

Více informací

Sanita v roli designových skvostů

Současný trh nabízí široký sortiment koupelnových armatur. Zahrnuje různé tvary, velikosti, styly i typy. Můžete si například vybrat ze zápustných, závěsných i samostatně stojících umyvadel. Pokud vás je v domácnosti několik, dopřejte si dva kousky. Zbytek je věcí designu.

Umyvadla i vany mohou mít zajímavou a netradiční podobu. Tvar misky, vázy či ulity může interiér koupelny oživit, ale přistane spíše těm prostornějším. Stejně i moderní “volně stojící” vany či ty s retro nožičkami se hlásí o slovo.

Inspirace koupelny zahrnují i baterie, sprchové hlavice či různé technické vychytávky, které poskytnou masáž či regulaci teploty vody a jejího proudu. Šetření není jen trendem … Vybírejte kvalitní produkty, které se každodenním namáháním nezničí po pár letech.

 

inspirace do koupelny

S množstvím nábytku to netřeba přehánět

Zejména malé koupelny vyžadují úsporná řešení. Skříňka pod umyvadlem a polička jsou často nábytkovým maximem. Pokud chcete využít každý centimetr prostoru, zvažte výrobu nábytku na míru. Šikovně tak můžete do konceptu zakomponovat i pračku.

Klidně ji umístěte vedle umyvadla, přičemž jejich pojivem se stane společná “pracovní deska”. Další variantou může být vytvoření úložného prostoru, který zakryjí posuvné dveře od podlahy až po strop, nejlépe v neutrálních odstínech. Nabídnou místo pračce, kosmetice i ručníkům. Vzdušnost dosáhnete tím, že pod umyvadlo umístíte polici.

V případě štědřejších metrů čtverečních je dobrou volbou i větší zásuvková komodazrcadlo. Vnitřní organizéry zjednoduší přehled a urychlí například ranní přípravu do práce. Záleží také na povrchové úpravě. Inspirace do koupelny pomohou i v tomto případě. Mat nebo lesk, myslete na údržbu …

Vyberte si z nabídky

Rabalux 5847 Tiana koupelnové svítidlo

zobrazit nejlepší nabídku

Zrcadlo - Juventa - Zlata - ZlM-85 W (s poličkou, LED osvětlením a pohybovým senzorem)

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

Skříňka pod umyvadlo z akáciového dřeva Woodking Wellington

zobrazit nejlepší nabídku

Moderní řešení

Optické klamy mohou být vděčným nástrojem. Zejména pokud mluvíme o  vizuálním zvětšení. Skříňky zavěste na stěnu (i ty pod umyvadlem), velkoplošným obkladům a dlažbám řekněte ano, stejně i zrcadlu velkých rozměrů. Se vzory a dekorativními motivy zacházejte opatrně.

Centrální osvětlení by mělo mít vyšší zářivost, ideální je difuzní. Světla nad zrcadlem poslouží prakticky i designově a o atmosféru se postarají i LED pásy. Světelné stropy zabudované v rovině nebo pod podhledem jsou také možností.

inspirace do koupelny

Nechte si poradit

Pokud vsadíte na váš vkus a pustíte se do projektování sami, možná oceníte “online pomocníky” – programy s 3D vizualizací. Některé nabídnou dokonce fotorealistické zobrazení. Záleží na tom, zda jsou placenou verzí nebo je můžete používat zdarma.

Mezi druhé ze zmíněných patří například program Ideal Standard. Produkty z návrhu jsou zároveň dostupné i k zakoupení. Španělská značka APE také umožňuje vytvořit si online koupelnu, ale se znalostmi zahraničních jazyků. Na jejich internetových stránkách také najdete inspirace do koupelny.

Nemáte smysl pro estetické cítění nebo si prostě nejste jisti vaším návrhem? Využijte pomoc odborníků a designérů. Vytvoří vám projekt na míru, který následně zhmotní do výsledné podoby přesně podle vašich představ, a to s jistotou atraktivnosti.

Náš tip: Nakupujte v ověřených e-shopech! Hezkynabytek.cz, 4Home.cz, Bighome.cz  Bonami.cz nabízejí domácí zařízení za výhodné ceny.

Více informací

I eshopy pomohou při zařizování

Nábytek do koupelny, jakož i koupelnové doplňky si můžete vybrat i z pohodlí domova. Zavítejte na eshopy Hezkynabytek, 4home , Bonami či Bighome a prostřednictvím kategorizace a filtru se pusťte do zkrášlování interiéru.

Zařízení bytu ,konkrétně koupelny, tak docílíte jen několika kliknutími. Rozhodnutí o té správné armatuře se vyplatí udělat v kamenných prodejnách, kde kromě samotného vyzkoušení dostanete i cenné rady.

vstoupit do e-shopu
4home vstoupit do e-shopu
Bonami vstoupit do e-shopu
vstoupit do e-shopu