Vyberte stranu
Test fénů – nejlepší fény roku 2018
5 (100%) 3 votes

Fény byly vždy součástí spotřebičů určených do koupelny spíše pro ženy, než pro muže. Přesto dnes už prakticky každý test fénů pamatuje na využitelnost pro obě pohlaví, protože péče o vlasy se týká všech. Prohlédněte si náš nejnovější test fénů.

Možná si vzpomínáte na své dětské časy, kdy fén sloužil prakticky jen na usušení vlasů po jejich umytí. Máme pro vás dobrou zprávu: doba jde radikálně dopředu a dnes je tento spotřebič doslova nezbytností pro vytvoření dokonalého účesu.

Náš tip: Nakupujte v ověřených eshopech! Euronics.czKasa.cz, nebo 4home.cz nabízejí domácí spotřebiče a elektroniku za nejvýhodnější cenu.

Víc Informací

Fény či vysoušeče vlasů? Jde o totéž

Hned na úvod si vysvětlíme důležité pojmy. V každém obchodě se totiž tyto spotřebiče mohou volat jinak. Někde jsou to fény, jinde zas vysoušeče vlasů. Jde však o totéž, takže ať už se budete dívat v obchodě na oddělení nazvaném tak, či onak, najdete v něm stejné spotřebiče.

Pojmenování vysoušeče vlasů vychází právě z minulosti, kdy bylo jediným smyslem spotřebiče vysušit vlasy. Triviální ovládání prakticky jen s možností volby nižšího nebo vyššího výkonu foukání, podtrhovaly jednoúčelnost přístroje.

Samozřejmě, fény se i dnes využívají primárně na vysušení vlasů. Díky širokému příslušenství, různým nastavením a dalším vlastnostem se však staly pomocníkem nejen doma v koupelně, ale přirozeně i v kadeřnických salonech.

Test fénů

 

Důležité funkce a vlastnosti fénů

Zatímco ty nejjednodušší cestovní fény už svou stavbou těla připomínají zařízení pro rychlé použití, běžné spotřebiče disponují mnohem bohatší výbavou. Fény sice patří charakterově mezi tzv. malé domácí spotřebiče, ale rozhodně byste je neměli považovat za “méněcenné”.

Při výběru fénu si všímejte několik důležitých parametrů. Prvním je příkon, který určuje jak spotřebu elektrické energie, tak i výkonnost motoru. Pro optimální výsledek sušení vlasů doporučujeme výkon fénu alespoň na úrovni kolem 1.600 W až 2.000 W. Vlasy vysušíte dříve a čím rychleji je vysušíte, tím méně budou namáhány.

Druhou důležitou funkcí je možnost regulace teploty. Zatímco v minulosti měly běžné modely dva stupně, dnes byste se s něčím takovým uspokojit neměli. Regulace alespoň na tři stupně by měla být standardem. Totéž platí i pro rychlost proudění vzduchu.

Kromě toho byste měli pamatovat i na tyto vlastnosti a funkce:

  • na tvarování vlasů slouží difuzér a koncentrátor, takže by je fén měl obsahovat
  • hmotnost sušiče by měla vyhovovat i při delším držení v ruce
  • pamatujte i na délku elektrického kabelu, přijatelným minimem je 1,2 metru
  • ochranu vlasů během sušení zajistí speciální funkce zvaná ionizace, která pomáhá snižovat statickou elektřinu a zmírňuje krepatění vlasů

Náš tip: Nakupujte v ověřených eshopech! Euronics.czKasa.cz, nebo 4home.cz nabízejí domácí spotřebiče a elektroniku za nejvýhodnější cenu.

Víc Informací

 

Test fénů

 

Kulmofény?

Zajímavým “hybridem” mezi kulmou a fénem jsou kulmofény. Proč je vzpomínáme? Pokud jste totiž žena, která kromě fénu používá také kulmu, je tento spotřebič ideálním prostředkem pro vás. Tedy, pouze pokud chcete ušetřit čas a dosáhnout dokonale vytvarovaný účes.

Podobně jako u fénů, i zde je třeba si všímat zejména širší možnosti kontroly nastavení teploty a rychlosti foukání vzduchu. Pro ideální zafixování rovného nebo vlnitého účesu je nutností, aby kulmofén disponoval také funkcí ionizace pomocí chladného vzduchu.

 

V roce 2018 je důležitý i design

Každý test fénů, který realizují jak redakce, tak kosmetické salony, se soustředí nejen na funkce, ale i na design. Ten má v případě těchto spotřebičů zvláštní postavení, protože nejde čistě jen o “krásu”, ale také o praktické využití.

Fény jsou totiž spotřebiče, které držíte v ruce někdy i více než hodinu týdně. Pohodlné uchopení, ergonomický tvar, efektivní foukání vzduchu a rychlá instalace různých nástavců a doplňků, to vše je důležité pro vaše pohodlí a také maximální účinnost.

 

Nejlepší fény na trhu

Test fénů

Na internetu i v papírových magazínech o spotřebičích či kráse, můžete najít nejeden redakční i uživatelský test  fénů. Ty vám dáváme do pozornosti, stejně jako recenze. Jde totiž o přesné a poměrně objektivní zhodnocení více modelů a to zejména s ohledem na poměr ceny k požadovanému výkonu.

Jelikož péče o vlasy je velice důležitá, měli byste se snažit dívat na koupi fénu nejen srdcem, ale i rozumem. Možná vám k tomu celému pomůže i seznam kritérií, který jsme pro vás připravili. Díky němu budete přesně vědět, na co se máte při porovnávání nejvíce zaměřit.

Test fénů

 

Takže si všímejte hlavně:

  • zda mají fény dostatečně dlouhý síťový kabel do zásuvky
  • zda je v jejich výbavě i sada nástavců na vytvoření nějakého specifického účesu
  • zda disponují funkcí zvanou ionizace
  • zda mají kulmofény nástavce i na lokny a také na uhlazení vlasů
  • zda je možné proudění vzduchu a teplotu regulovat v dostatečné šíři stupňů
  • a zda je k fénu nějaké další příslušenství pro péči o vlasy

Náš tip: Nakupujte v ověřených eshopech! Euronics.czKasa.cz, nebo 4home.cz nabízejí domácí spotřebiče a elektroniku za nejvýhodnější cenu.

Víc Informací

Kvalitní fény: cena je vyšší, ale vyplatí se to

Jak již jistě tušíte, základní modely v ceně do 450 Kč poskytnou alespoň ty nejdůležitější funkce, ale kdo je byť jen trochu náročný, musí posunout svůj finanční limit mnohem výš.

Proč to takhle zvlášť připomínáme? Protože mnoho lidí má tendenci podceňovat některé parametry. Ano, i fén s výkonem 1.200 W vám vlasy vysuší, avšak bude to trvat déle a vlasy budou trpět. Fény s dostatečným výkonem i funkcemi jednoduše pod 900 Kč koupíte opravdu jen výjimečně.

 

Test fénů

Chcete výhodné fény? Akce to jistí

Vysoušeče vlasů sice můžete koupit dnes prakticky i v síti supermarketů s potravinami, ale zřejmě podvědomě tušíte, že ty nejlepší fény v takových obchodech zřejmě nenajdete. Na druhou stranu, pokud najdete ve značkových prodejnách nějakou cenovou akci, může to být nakonec výhodná koupě.

 

Vždy je třeba spolehnout se na ověřené prodejny a my doporučujeme obzvláště dvě, které mají dlouhodobě pozitivní reference. Obchody Euronics.czKasa.cz, nebo 4home.cz jsou přitom specialisty na domácí spotřebiče, což je velké plus. Najdete v nich tedy nejen široký sortiment, ale i detailní zhodnocení prodávaných spotřebičů a dokonce i test fénů ve formě hodnocení uživatelů. Čili přesně to, co potřebujete!

 

euronics vstoupit do e-shopu
4home vstoupit do e-shopu
kasa vstoupit do e-shopu