Vyberte stranu
Venkovní světla jsou praktickým i dekoračním osvětlením
5 (100%) 2 votes

Venkovní světla nejsou jen praktickými světelnými asistenty. Dokáží také zkrášlit podhledy či stěny domu, rozzářit zahradu, efektně lemovat chodníky a příjezdovou cestu, stylově nasvítit altán. Výhodou, ale i nutností, je jejich odolnost vůči neduhům počasí a “bezúdržbovost”.

Náš tip: Nakupujte v ověřených eshopech! bonami.cz, nejlampy.cz a 4home.cz Nabízejí svítidla a jiné bytové doplňky za výhodné ceny.

Víc Informací

Při výběru exteriérovýcsvětel platí, podobně jako v koupelně, že byste se měli řídit tzv. IP kódem. Určuje hodnotu krytí, a tedy odolnosti vůči vodě, tlaku a prachu. Obecně platí, že čím vyšší IP, tím vyšší odolnost lampy. Tam, kde dochází ke styku s vodou v různém rozsahu (stěny, pergoly …) sáhněte po IP 44. IP 68 zvládne s ní i přímý a intenzivní střet.

 

venkovní světla

Venkovní světla se senzorem

Vstupní dveře, brána, příjezdová cesta – to jsou ideální místa na osvětlení s pohybovým senzorem. Jelikož reagují na pohyb, nemusíte řešit problém s rozsvícením s plnýma rukama tašek. Vzdálenost nastavení si můžete regulovat, a tak správně umístěné senzorové svítidlo nabízí nejen funkčnost, ale do jisté míry i ochranu vašeho pozemku.

Venkovní světla s pohybovým senzorem vás či vaše hosty přivítají okamžitě, přičemž zároveň šetří energii (s vysokofrekvenčním senzorem dosáhnete úsporu až 80%). Také nemusíte přemýšlet nad tím, jestli jste světlo zhasli nebo ne. Ráno vás tak nepřekvapí zapomenuté několikahodinové svícení.

Jako světelný zdroj se doporučuje použití halogenových nebo úsporných žárovek s vysokým počtem zapnutí a vypnutí. Co se týče samotného vzhledu, kromě klasiky jsou v nabídce také designovější kousky nebo reflektory.

 

Nejlepší venkovní světla najdete zde!

Venkovní světla na dům jsou i tvůrci atmosféry

Osvětlení fasády je stále častější požadavkem novostaveb. Jde o  optické zvýraznění domu s dekorativním charakterem. Moderní venkovní osvětlení i v tomto směru nabízí různé typy lamp.

Kromě přímého umístění na fasádu výborně vyniknou i v podhledech domu či naopak, ve spodní části soklu. V prvním případě mohou být řešením například bodová světla, která se nepochybně postarají o upoutání pozornosti, ale také elegantnost exteriéru.

Pro rozsvícení a zhasnutí světel na domě můžete zvolit různé typy ovládání. Standardním způsobem jsou manuální vypínače. Zmíněné pohybové senzory se používají stále více a oblíbenými se stávají také senzory reagující na stmívání. Jako možnost se nabízí také naprogramování s konkrétním časem na centrálním ovládacím panelu.

Náš tip: Nakupujte v ověřených eshopech! bonami.cz, nejlampy.cz a 4home.cz Nabízejí svítidla a jiné bytové doplňky za výhodné ceny.

Víc Informací

Venkovní LED světlo je zárukou úspory

LED technologie poskytuje úspornější provoz, ale se zachováním výborných kvalitativních vlastností osvětlení. V souvislosti s tím, kolik a jakých druhů osvětlení v exteriéru máte, je dobré zamyslet se, jestli opravdu všechny potřebují daný typ světelného zdroje.

I LED reflektory šetří náklady na elektrickou energii. Oproti halogenovým to při stejné svítivosti může být až 85%. Ať už se rozhodnete pro jakékoliv venkovní lampy či světelné zdroje, zkrášlit si můžete například i balkon či kamenné ploty.

 

Solární LED Zahradní osvětlení

Venkovní světla na stěnu versus vnější stojanová světla

Nástěnné lampy do exteriéru jsou nepochybně praktickým druhem osvětlení, a to nejen tehdy, pokud se váš vchod nachází z boční strany. Vizuální stránka je pestrá, stejně jako možnost stylového zařazení. Najdete svítidla v rustikálním, moderním, industriálním stylu apod.

Stojanové venkovní osvětlení se hodí k příjezdové cestě, krytým i dláždění prostorem. Sloupkové lampy mají podobnou funkci, přičemž jejich výhodou je, že se dají umístit všude tam, kde nástěnný typ osvětlení prostě není možné uchytit.

 

Velence exteriérové ​​nástěnné světlo

Venkovní zahradní světla zpříjemní letní večery

Vhodný výběr osvětlení je i v exteriéru klíčem ke spokojenosti. Zahrada přitom nabízí několik možností na rozmístění světel. Terasa, chodníky, zatravněná část, plot či různé objekty v zahradě mohou se správným nasvícením vypadat atraktivně i během večera nebo noci.

K dispozici jsou různé typy venkovních světel do zahrady. Sloupkové se hodí do otevřeného prostranství nebo k chodníku, bodová a dekorační na osvětlení altánku, jezírka, stromů, soch a podobně. Nástěnná a podlahová si tu také najdou své místo. Solární jsou zase samostatnou kategorií …

 

Philips Creek Venkovní světlo

Solární světla poskytují řadu výhod

V současnosti patří snad mezi nejoblíbenější druh z venkovního osvětlení. Jejich použití je bezpečné a ekonomicky nenáročné, přičemž se nemusíte starat o žádný zdroj napájení. Ten je nahrazen slunečními paprsky (případně doplněn vestavěnou baterií nebo akumulátorem). Úspora energie i financí je velkým plusem.

Avšak solární svítidla neposkytnou dostatečnou intenzitu světla například pro grilování v altánku a pod. Jsou jen orientačním a dekoračním osvětlením, které se po setmění automaticky rozsvítí. Tedy pokud je dostatečně “nabité”.

Může se totiž stát, že jejich nesprávným umístěním nedokáží absorbovat dostatek slunečního světla. Nejlepšího výsledku dosáhnete, pokud je dáte na západní a jižní stranu zahrady. Tehdy dokáží svítit i 8 – 10 hodin.

 

Nejlepší venkovní světla najdete zde!

Kde nejlépe vybrat?

Kochejte se vaší zahradou a upraveným okolím domu i po setmění. Venkovní světla vám nabídnou nejen dostatek světla, ale také dekorační osvětlení na zpříjemnění pobytu v zahradě zejména během letních večerů. Zvýrazněte esteticky působivá místa a plochy, zajistěte dobrou viditelnost i chodníkům, a to vše z pohodlí domova.

Eshopy nejlampy.cz,  4home.cz nebo bonami.cz vás zaujmou širokým sortimentem zahradních lamp i dalšího exteriérového osvětlení. Přehledné nakupování si můžete usnadnit filtrem, ve kterém zároveň stanovíte i maximální výši ceny. Přizpůsobení se vašim požadavkům, atraktivnost a kvalita sortimentu zaručí spokojenost.

4home