Vyberte stranu
Inspirace do bytu – Pomůžeme Vám inspirovat se při zařizování bytu!
5 (100%) 2 votes

Nové bydlení doprovázejí pocity radostí, ale také starostí. Krok k osamostatnění si totiž vyžaduje řešení nových situací, mimo jiné spjatých i s jeho zařizováním. Nabízíme vám proto inspirace do bytu a několik rad a tipů.

Protože drtivá většina lidí výběr bytu považuje za dlouhodobou záležitost, otázky týkající se interiéru, jeho základního, ale i designového vybavení jsou na místě. Hlavní slovo však nemá jen vkus a styl. Finance určují směrování …

 

Inspirace do bytu

Zařízení bez stresu?

Čím více místností, tím více věcí. Každý pokoj by přitom měly spojovat dvě základní vlastnosti – funkčnost a estetičnost. Mnohé inspirace do bytu to i potvrzují. Pohodlné bydlení a příjemné zařízení se totiž ve značné míře podílí na vytvoření domova.

Jaká je však cena? Ta záleží na individuálních potřebách a požadavcích majitelů. Úvěr na zařízení bytu je v dnešní době často nutností, a to nemusí jít ani o luxusní vybavení. Bez sanity, spotřebičů, nábytku, osvětlení, malby či podlahovin se prostě neobejdete.

Náš tip: Nakupujte v ověřených e-shopech! Hezkynabytek.cz, 4Home.cz, Bighome.cz  Bonami.cz nabízejí domácí zařízení za výhodné ceny.

Více informací

Zaostřeno na detaily

Detaily jsou “velikostí v malém”. I když se na nábytku či v místnosti vyskytují pouze v malé podobě, jejich použití dokáže mít velký účinek ve smyslu doladění či podtržení celkového stylu. Aplikovat je můžete v kterékoli z místností domácnosti.

Kontrastní lem na bytovém textilu, vzor na dekoracích, výrazná struktura materiálů, netradiční tvary, zajímavé úchytky, zrcadlový rám s ornamenty, barevná stínítka lamp a mnohé další znaky nebo předměty totiž dotvářejí charakter interiéru.

Detaily se mohou stát také samotné doplňky a dekorace. I umění, například v zastoupení obrazů na stěnu, fotografií, soch a knih splní účel designu. Originální věšáky na stěně v předsíni, vkusné květináče se sukulentní – i to jsou inspirace do bytu s výsledkem atraktivnosti.

 

Zrcadlo s rámem ze smrkového dřeva

Hlavně promyšleně …

Bude podlaha ladit k všemu? Jakou malbu vybrat? Jaký tvar kuchyňské linky zvolit? Jakou velkou skříň třeba na společný šatník? Která sedačka bude nejpohodlnější? Je ta postel kvalitní?

Část otázek, které vás při zařízení interiéru čekají. Inspirace do bytu najdete na internetu, ale například i v “showroomech”. Nezapomínejte však, že to, co je atraktivní ve velkých prostorech, nemusí v malém bytě působit požadovaným dojmem. Vybírejte menší množství nábytku s promyšlenými úložnými prostory nebo upřednostněte výrobu na míru.

I na samotném rozložení záleží. To se přizpůsobuje jednak velikosti a tvaru místnosti, a jednak i přirozenému světlu – oknům a dveřím v bytě. Někdy stačí doslova pár centimetrů ubrat nebo přidat a rozdíl je markantní. Například sedací souprava umístěna u zdi nebo v centru místnosti o tom ví své …

 

Vyberte si z nabídky

zobrazit nejlepší nabídku

Rabalux 6382 Elegance stropní svítidlo

zobrazit nejlepší nabídku

Kuchyně - Tempo Kondela - Monda 240 cm

zobrazit nejlepší nabídku

Sada tmavě béžové dvoumístné a trojmístné pohovky s přírodními nohami Helga Interiors Alex

zobrazit nejlepší nabídku

Jeden styl, mnoho možností

Zařízení ve francouzském stylu? No a co, že jste ve městě?! Nezáleží na tom, kde bydlíte, ale na tom, co se vám líbí. Pokud si však už vyberete konkrétní stylový směr, neupouštějte od něj. Snažte se do něj sladit všechny místnosti domácnosti, jinak by interiér mohl působit chaoticky a nepříliš útulně.

Chcete dosáhnout vzdušnost? Minimalismus a skandinávský styl jsou vhodnými adepty. Máte rádi “průmyslová” svítidla, přiznané kabely elektroinstalace, pohledový beton a cihly, které jsou alternativou běžné malby? Potom bude pro vás správný výběr industriálního stylu.

Ať už je váš oblíbený kterýkoli, nezapomeňte, že se dá realizovat v několika podobách. Přispějí k tomu i doplňky, dekorace či důraz na detaily. Vytvořit originální interiér vám pomůže i fotogalerie inspirace do bytu.

 

Velkoformátová tapeta Bimago Finding

Jaké barvy použít?

Hlavně nadčasové. To znamená neutrální a přírodní tóny a jejich jednotlivé odstíny. Pokud však máte rádi pestrost, nemusíte se pastelovým barvám vyhnout úplně. Na stěnách použijte jejich tlumené a méně syté varianty, na dekoračních polštářích je klidně nechte zářit. Nicméně je designově přijatelnější, pokud jim nepřenechat velké plochy, ale jen vzory či detaily.

Alternativou barev se v současnosti stávají různé struktury materiálů. Dominuje dřevo, které se v jeho imitacích nachází nejen na podlaze a nábytku, ale i na stěnách, doplňcích a bytovém textilu. Sedací pytle a pufy v takovém provedení jsou dokonce designovou součástí moderní obývacího pokoje.

I stříbrná, zlatá či měděná barva se může pyšnit v interiéru. Zejména na dekoračních svícnech a lucernách, konstrukcích konferenčních stolků či křesel. I když z běžných barev vynikají, nejsou jen sezónní záležitostí. Různé inspirace do bytu vám to potvrdí.

 

Do čeho se vyplatí investovat a kde raději ušetřit?

Vyhněte se “impulzivnímu nakupování”. I když se vám některý kousek v obchodě líbí, se zbytkem interiéru bytu nemusí ladit a několik nerozvážných kroků pokazí dojem z jinak pěkného bytu. To platí nejen při výběru nábytku a doplňků, ale i obkladů, dlažeb a použitých materiálů.

Sedací souprava, postel a kuchyňská linka patří do kategorie, na níž se šetřit jednoznačně nevyplatí. Každodenní používání se totiž může odrazit na jejich vzhledu a jejich opětovná koupě, rozpočtu určitě neulahodí. Stejně je to i s prostory koupelny, kde má kvalitní sanita své opodstatnění.

 

inspirace do bytu - kuchyň

Kde nejlépe nakoupit?

Renomovaní výrobci i dobře známé obchodní řetězce nábytku nabídnou široký sortiment, ale proč nenakupovat z pohodlí domova a prohlížet si pouze to, co chcete? Eshopy Bonami, Hezkynabytek, Bighome zda 4home vám pomocí filtru umožní najít přesně co hledáte ai za vámi určenou cenu.

Zařízení koupelny se však vyplatí prodiskutovat s odborníky ve specializovaných prodejnách , kteří vám poskytnou cenné rady, jakož i možnost vyzkoušení si jednotlivých armatur.

 

Bonami vstoupit do e-shopu
vstoupit do e-shopu
bighome-sk vstoupit do e-shopu
4home vstoupit do e-shopu