Vyberte stranu
Obrazy do ložnice jsou chybějícím dílkem skládačky atraktivního interiéru
5 (100%) 2 votes

Také vám přinášejí obrazy estetický zážitek? Proč je tedy neumístit také do ložnice? Už dávno neplatí, že nad postelí musí viset velkoformátová zarámovaná svatební fotografie nebo se má v této místnosti vyjímat svatý obrázek. Pravdou ale je, že doplňky na stěnu v podobě umění – zkrátka obrazy do ložnice – jsou tady stále vítané. Barvy do ložnice nejsou jen dekorační záležitostí. Co k sobě ladí?

Při rozhodování se pro tu správnou barvu či na ten správný obraz máte na výběr několik možností. Zaprvé se budete orientovat na barevné spektrum na obraze, které by ladilo se zbytkem interiéru ložnice. Zadruhé se nebudete příliš zaobírat tím, co znázorňuje tematika obrazu, ale pozornost upřete na jeho rám. Zatřetí ocení každý tah štětce a upřednostníte výjimečnost.

Náš tip: Nakupujte v ověřených e-shopech! Hezkynabytek.cz  Bonami.cz Bighome.cz nabízejí nábytek a jiné domácí zařízení za výhodné ceny.

Více informací

Obrazy do ložnice podle Feng Šuej

Do ložnice nepatří fotografie vaší rodiny. Jestli vyznáváte filosofii Feng Šuej, pak v tomto případě zapomeňte na fotoobrazy. Portrét páru tu však má své místo, obzvlášť pokud momentálně nemáte partnera. Tehdy můžete sáhnout po motivech zamilovaných dvojic nebo milenců na fotkách. Otázka je, zda někdo chce mít na stěně ve své ložnici cizí lidi.

Rovněž platí, že obrazy do ložnice nesmí znázorňovat násilí, podporovat agresi, či dokonce zobrazovat velká zvířata nebo vodu. Vybírejte motivy, které vám dodají energii a podpoří příjemné pocity. Důležité je nepřehnat to s dekoracemi. To je hlavní podmínka při zařízování ložnice podle umění Feng Šuej.

 

Vyberte si z nabídky obrazů!

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

Obraz na plátně Artgeist Daylight 135 x 45 cm

zobrazit nejlepší nabídku

 

Moderní obrazy do ložnice nejsou jen o motivu

Designový skvost v podobě obrazu? I když není třeba to v této klidu vyhrazené místnosti přehánět s extravagancí, obrazy do ložnice můžete povýšit na její dominantu. Ať už to bude nadrozměrnou velikostí, zajímavou ideou, technikou zpracování nebo moderním rozkouskováním na menší části vytvářející společně jeden motiv.

V podstatě jde o jakési zvětšené puzzle, které zaujme nejen tím, co je předmětem obrazu, ale i samotnými tvary jednotlivých dílů. Každý z nich je přitom zavěšený samostatně. Sice tento způsob nepředstavuje žádnou novinku, ale díky moderní a dekorativní podobě věšení má stále trendový charakter.

 

ložnice podle Feng Shui

Najde se mezi obrazy do ložnice místo také pro akty?

Ložnice je místem na oddech, pokoj a zrelaxování. Celkové zařízení by proto mělo odpovídat tomuto účelu. Jde však též o prostor intimity, a tak i obrazy s vyobrazením aktů budou vhodným adeptem na doplnění stěn. S jejich počtem to však nepřežeňte. Číslo tři je maximum, i když se víc doporučuje vsadit na menší párový počet.

I v tomto případě je důležité držet se spíš jemnosti, a proto na celkovém dojmu záleží hlavně zvolená kompozice. Obrazy do ložnice zobrazující akty se nepochybně hodí do této místnosti nejvíc z obytných prostor bytu či domu. Pokud chcete propojit vášeň a umění, právě jste našli vhodný tip.

Náš tip: Nakupujte v ověřených e-shopech! Hezkynabytek.cz  Bonami.cz Bighome.cz nabízejí nábytek a jiné domácí zařízení za výhodné ceny.

Více informací

Obrazy vhodné do ložnice určuje především váš vkus

V ložnici jde především o harmonii. Nemusíte sáhnout po drahém galerijním kousku, abyste dosáhli kýženého výsledku. Úkol splní i levné obrazy do ložnice, důležité je zaměřit se na vytvoření příjemné atmosféry, na které se výrazným způsobem podílí hlavně motiv malovaného umění.

Ten by neměl vyobrazovat nic depresivního, umírajícího, zamlženého, jednoduše řečeno – nic negativního. Přece jen prostřednictvím výběru obrazů neodrážíme pouze styl, ale také myšlenky, pocity, které mají značný vliv na design i vyvolávání emocí. Upřednostněte proto motivy, které na vaší tváři vyvolají úsměv.

Obrazy do ložnice přivítají přírodní barvy, ale pokud to styl zařízení dovoluje, klidně pusťte do jejího interiéru i pestřejší odstíny, ale ne moc syté. S počtem to nepřehánějte, ale nemusíte jen na jednotlivce na stěně. Závisí to hlavně na rozměrech. Vícedílné obrazy nemusí být krokem vedle, ale to ani jeden větší kousek.

 

obrazy ložnice

Ručně malované obrazy do ložnice nabízí jiný estetický rozměr

Docílit originality a nevšední interiér je touhou mnohých z nás. Umění má nepochybně velmi blízko k těmto vlastnostem. Ručně malované obrazy budou proto ideálním řešením na zkrášlení prostor ložnice pro ty, kteří zbožňují unikátnost. Navíc takovéto obrazy neztrácejí na hodnotě, právě naopak.

Nemusíte oslovit malíře či návštívit galerii, abyste našli ten pravý skvost na stěnu, i když to klidně můžete udělat, hlavně pokud máte speciální přání. Tato malířská technika je totiž rozšířená i na internetu a v poměrně širokém zastoupení. Stále poskytuje mnohonásobně levnější alternativu k originálům obrazů od malířů se zvučným jménem.

 

Vyberte si z nabídky obrazů!

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

Obraz na plátně Artgeist Daylight 135 x 45 cm

zobrazit nejlepší nabídku

Obrazy s textem? Proč ne!

Ano, i ložnice má ráda moderní styl a ten spočívá v jednoduchosti. Proto není žádným překvapením, když namísto portrétu, přírodní scenérie či abstraktní malby připevníte na stěnu zarámovaný text. Může být motivačn, i když ten se přece jen hodí víc do pracovního koutku, nebo oblíbený citát či nápis vyjadřující sílu lásky, rodiny a podobně.

Iniciály za sklem? Představte si tři obrazy umístěné nad předním čelem manželské postele. V prvním je zarámované první písmeno vašeho křestního jména, ve druhém se nachází malované srdce a ve třetím opět písmeno, ale tentokrát vašeho partnera.

Jednoduchost a atraktivita v jednom, že? Zkuste vymyslet podobně kreativní řešení, s obrazem můžete zkombinovat například nějakou nástěnnou lampu nebo bodové svítidlo a máte zajímavé řešení do každého interiéru!

 

obrazy do ložnice

Kde nakoupit?

Svět fantazie má různé podoby. Umění je jedním z nástrojů, jak ho vyjádřit. Ať už patříte mezi nadšence malby na plátno, nebo pokud jen toužíte zajímavě doladit interiér, obrazy na stěnu budou v obou případech tou správnou volbou. Přesvědčte se, že i e-shopy Hezkynabytek, Bonami nebo Bighome mají v tomto směru co nabídnout.

Nemusíte nachodit kilometry, abyste našli kousky, které zapadnou do vaší ložnice. Dá se i v pohodlí domova a navíc za výhodnou cenu. Neváhejte, pusťte se do hledání toho správného a už zítra můžete zkrášlit i vaši ložnici!

vstoupit do e-shopu
vstoupit do e-shopu
bonami vstoupit do e-shopu