Vyberte stranu
Skříně do dětského pokoje jako nutnost i designová volnost. Jak je vybrat?
5 (100%) 3 votes

Vytvořit z dětského pokoje bezpečné a oblíbené místo je snem mnoha rodičů. Ratolesti zase touží po tom, aby se všechen nábytek proměnil v hračky. Ano, to taky jde, ale někdy je lepší upřednostnit praktičnost. Úložné prostory se totiž budou muset s rostoucím věkem dítěte znásobovat. Známe řešení – skříně do dětského pokoje.

Moderní dětský pokoj sází na nábytkovou neutrálnost, ale také pestrobarevnost.

Skříně do dětského pokoje představují povinnou výbavu. ať už jde o nábytek sektorový, jednotlivě zakoupený nebo vyrobený na míru. Účel je téměř vždycky stejný, a sice uložit oblečení, případně hračky nebo školní potřeby. Vizuální stránka naopak nabízí několik zajímavých řešení.

Náš tip: Nakupujte v ověřených e-shopech! Hezkynabytek.cz  Bonami.czBighome.cz  nabízejí nábytek a jiné domácí zařízení za výhodné ceny.

Více informací

Vestavěné skříně do dětského pokoje dokonale využijí každý centimetr

Často se stává, že součástí dětského pokoje je výklenek. I když málo, tak narazíte na atypické rozměry či podkrovní prostory, které mají sloužit dětem. Pak je ideálním řešením výroba nábytku na míru. Nejen že přizpůsobíte skryté úložné prostory vašim požadavkům, ale také můžete dětem dopřát také oblíbený motiv na dveřích.

Šatní skříně do dětského pokoje s posuvnými dveřmi mají jakýkoliv desing, na který si vzpomenete. Klasika se strukturou dřeva, jednobarevné varianty s různou povrchovou úpravou, motivy přírody nebo pohádkových postaviček, fototapety, ať už si vyberete cokoliv, vyplatí se přemýšlet nadčasově.

Pravdou je, že takovouto větší podobu skříně začnou děti využívat až ve školním věku, a to nejdřív až na druhém stupni. Ale i do té doby má v pokoji uplatnění. I když zatím její využití bude adresováno rodičům, stále plní hlavní účel. Menší děti mají taktéž velké množství oblečení a kromě toho se tam vejdou i různé úložné boxy s hračkami.

 

Vyberte si z nabídky skříní!

Hnědá šatní skříň s šedohnědým závěsem Symbiosis Alfonse

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

Upřednostníte klasiku, nebo závěsné skříně do dětského pokoje?

Kromě větší skříně do dětského pokoje se v této místnosti standartně nachází i menší skříňka nebo komoda, která umožňuje mít věci, jež děti používají nejčastěji, ihned po ruce. I když ji v posledních letech stále víc nahrazuje knihovna s úložnými systémy a v podobě barevných a vzorovaných krabic a škatulat, funkčnost jí nejde upřít.

Šuplíkové komody najdou lepší využití až v dospělém věku dítěte, zatímco se skříňkami s dvířkami tahají už odmalička. Pokud chcete podtrhnout moderní styl nábytku v pokoji, zkuste je zavěsit na stěnu. Tím, že budou ve větší vzdálenosti od země, nabídnou prostor pod nimi na už zmiňované boxy.

Samozřejmě, závěsné skříňky by měly mít specifické na tento způsob uchycení. Ačkoliv se z hlediska bezpečnosti doporučuje přichytit o stěnu nebo jakýkoliv jiný druh nábytku nacházející se v pokoji, přece jenom by komoda s nožičkami na stěně vypadala směšně a minulo by se účinkem také předcházení úrazů právě kvůli trčícím nohám.

moderni detsky pokoj

Rohové skříně zefektivní každý kout dětského pokoje

Někdy dispoziční řešení doslova vyžaduje sáhnout po rohové verzi skříně do dětského pokoje. Přeměnit kout na funkční prostor nemusí být výzva ani práce pro truhláře. Také sériově vyráběný nábytek, který seženete v podstatě na každém rohu, je v má v repertoáru.

Maximalizovat skryté úložné prostory se vyplatí vždy. Nesmíte ale podcenit jejich samotné uspořádání. Mohlo by se stát, že kýžený výsledek bude mít přesně opačný efekt, takže jenom zabere další místo. Ve skříni se potom jenom těžko dostanete k hledaným věcem. Špatně zvolená hloubka bývá nejčastěji kamenem úrazu.

Rohové skříně pochopitelně můžete také v klasickém čtvercovém či obdélníkovém tvaru místnosti. Je však dobré zvážit, zda nebudou v tomto případě prostor víc zaplňovat – ať už opticky nebo reálně. Světlý a vzdušný interiér je totiž významným plusem.

moderni detsky pokoj

Bílé skříně do dětského pokoje splňují podmínku nadčasovosti

Nejen dřevo má v dětském pokoji životnost několik roků. Podobné je to také s laděním nábytku do bílého barevného provedení. I když úzkou souvislost s uvedenou vlastností má i samotný tvar a styl, tak odstíny bílé většinou nic nepokazíte. Navíc k ní lehce doladíte i jakékoliv nábytkové příslušenství, stejně jako doplňky a dětské dekorace.

Jestli je pro vás bílá nositelkou fádnosti a chladného interiéru, pastelové zpestření můžete dopřát detailům či velkým plochám. Tapeta, koberec, ale i úchytky, věšáčky na steně nebo postelové povlečení se postarají o oživení. Vyměníte je podstatně jednoduše a za méně peněz.

Pokud naopak preferujete právě čistotu bílé, pořád můžete zaujmout. Některé typy moderního nábytku jsou totiž vyrobné v daném odstínu, ale jejich povrch zdobí různé vzory, které jsou buď ve 3D verzi nebo mírně odlišné barevné verzi. Všednost tak každopádně nehrozí.

 

Levné skříně do dětského pokoje hledejte ve výprodeji, v akci nebo v bazaru

Nábytek za přijatelné ceny je obvykle otázkou výprodejů. Natrefit můžete také na lákavou nabídku některých prodejců v e-shopech. Tehdy si všímejte hlavně použitých materiálů. Masív moc nehledejte. Ani dřevotříska však nemusí být nekvalitní. Důležitá je její hrubost. Dejte si pozor, abyste nekoupili doslova papír.

Skříně do dětského pokoje jako součást sektorového nábytku mají taktéž blízko k výhodným nabídkám. Některé jsou v akci díky tomu, že je nahradily další novinky v rámci dané kategorie. Nemusíte se tak bát starého známého, co je levné, není dobré.

 

Vyberte si z nabídky skříní!

Hnědá šatní skříň s šedohnědým závěsem Symbiosis Alfonse

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

Kde nejlépe nakoupit?

Bez ohledu na to, zda chcete svým dětem dopřát skříň vizuálně korespondující s jejich aktuálním věkem nebo uvažujete nad nadčasovým kouskem, široký sortiment atraktivního nábytku tohoto druhu najdete v ověřených e-shopech Hezkynabytek, Bonami nebo Bighome.

Potřebujete dětské skříně nebo větší úložné prostory na šatník pro dospívající děvčata a chlapce? Problém je vyřešen. V pohodlí domova k nim můžete doladit i další nábytek s praktickým využitím. Vkus hraje důležitou roli, zapojte do rozhodování i ten dětský. Vždyť nakonec – je to jejich pokoj!

Doplňky do dětského pokoje zatočí s designem, ale opatrně při jejich výběru!

vstoupit do e-shopu
 

vstoupit do e-shopu
bonami vstoupit do e-shopu