Vyberte stranu
Co takhle zažít skvělou masáž přímo doma? Masážní lehátko si může dnes dopřát každý
5 (100%) 5 votes

Masáž můžeme označit za nejstarší součást terapie vůbec. Realizuje se prostřednictvím soustavy hmatů, čímž dráždí periferní nervy, cévy a svaly. Cílem je zmírňování bolesti, odbourávání stresu, zlepšování krevního oběhu, uvolnění stejně jako odstranění únavy. Může se vykonávat ručně nebo pomocí mechanických pomůcek.

Existuje více než sto známých masážních technik různého druhu. Zda si ji dopřejete v pohodlí domova, například prostřednictvím kvalitního masážního křesla, v relaxačních centrem nebo se svěříte do rukou profesionálních masérů, věřte, že pohodlné masážní lehátko je základem dobré masáže.

Náš tip: Nakupujte v ověřených e-shopech! Insportline.cz,  4home.cz nabízejí sportovní zaŕízení za výhodné ceny.

Více informací

Jak si vybrat masážní lehátko?

Speciální masážní lehátka jsou zkonstruované tak, aby se ležícímu lehce dýchalo, i když je otočený tváří dolů. K tomu slouží otvor na tvář, k pohodlí zase možnost položit si během masírování ruky na závěsnou podložku pod hlavou – podloketník. Důležitých je několik základních atributů výběru:

  • Jaký materiál konstrukce lehátka zvolit?
  • Jaké rozměry jsou ideální?
  • Jaká je maximální nosnost?
  • Jaký typ upřednostnit? Dáte přednost klasice, možnosti polohování nebo mobilitě skládání?

 

masažní lehátko

Dřevěná konstrukce versus kovová konstrukce masážního lehátka

V obou případech by měla být samozřejmostí stabilita a pevnost. Co se týče masážního lehátka ze dřeva, není překvapivé, že se nesnáší s vlhkostí a velkými teplotními výkyvy. Proto jsou místnosti jako sauna, napařovací místnost a podobné nevhodnými kandidáty na umístění.

Pokud pomineme tyto podmínky, tak oba druhy materiálů charakterizuje kvalita a dlouhá životnost. Proto záleží jen na vašich požadavcích, případně na estetickém cítění, pro který typ masážního lehátka se rozhodnete. Jestli totiž nejde o vlhké prostředí, vysokou odolnost splňuje dřevo i kov.

 

Vyberte si z nabídky masažních lehátek!

Masážní lehátko inSPORTline Taisage 2-dílné dřevěné

zobrazit nejlepší nabídku

Masážní stůl inSPORTline Tamati 2-dílný hliníkový

zobrazit nejlepší nabídku

Lehátko Rousek GH2

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

Rehabilitační lehátko Rousek RS100 – s odpočinkovým čalouněním

zobrazit nejlepší nabídku

Jakou šířku masážního lehátka si zvolit?

Tvrzení, že čím širší, tím lepší, tentokrát nepřispívá k pohodlnosti. Hlavně pro osobu, která vystupuje v roli maséra. Nejprodávanějšími masážními lehátky se staly ty se šířkou 70 cm. Pokud byste se rozhodli pro pár centimetrů navíc, přístup k ležícímu by byl nekomfortní hlavně pro vaši páteř, protože by se vám masírovalo hůře.

Pokud si vybíráte masážní lehátko a měříte méně než 165 cm, měli byste zvážit spíš jeho šířku 65 cm. Mimochodem, přesně tyto rozměry nejčastěji odpovídají masážním stolům, které využívají sportovní maséři ve sportovních týmech.

 

masážní lehátko

Maximální nosnost masážního lehátka zúží váš výběr

Všeobecné doporučení zní, že nosnost lehátka by měla být minimálně 200 kg, a to hned ze dvou důvodů. Prvním je, že dopředu nevíte, jaký hmotnostní typ lidí budete masírovat. Tím druhým, že během masáže používá masér i svou vlastní hmotnost, a tím je na lehátko vyvíjen větší nápor.

Co se týče číselných hodnot, za zmínku stojí i rozměry související s délkou. Tentokrát platí, že čím větší, tím lepší. Doporučené minimum by se mělo pohybovat v rozmezí 180 až 190 cm. Pokud přidáte pár centimetrů, chybu určitě neuděláte, právě naopak.

Optimální výška při masírování není přesně stanovena, ale malou pomůckou může být nepsané pravidlo, že když se masér s připaženýma rukama postaví bokem k lehátku, špičky prstů by se měly dotýkat jeho plochy na ležení. Standardně patří ke kvalitním masážním lehátkám i možnost výškového nastavení.

Náš tip: Nakupujte v ověřených e-shopech! Insportline.cz,  4home.cz nabízejí sportovní zaŕízení za výhodné ceny.

Více informací

Elektrické masážní lehátko versus masážní lehátko skládací

V tomto případě záleží hlavně na tom, zda jako masér budete navštěvovat klienty. Pak je samozřejmě výhodou pořídit si skládací masážní lehátko, které jednoduše sbalíte s sebou do auta. Plusem je i skladovatelnost. Pokud ho nepoužíváte, můžete jej ukrýt za skříň nebo pod postel.

Pokud plánujete poskytovat celodenní masáže na jednom konkrétním místě, přičemž vaši klienti budou využívat i rehabilitace, doporučujeme jednoznačně stoly s pevným základem, ideálně s elektrickým zdvihem, a to kvůli pohodlí.

 

Dvojdílná nebo trojdílná masážní lehátka?

Při výběru lehátka je potřeba zvážit i počet jeho dílů. Rozdíl spočívá v polohovatelnosti lehátka, která umožňují komfortněji masírovat jednotlivé vybrané zóny. Jednoduše řečeno, přizpůsobí masírovanou osobu do polohy, která je pro konkrétní typ masírování optimální.

Trojdílná varianta se využívá zejména při častých masážích tváře, dekoltu a páteře. Dvojdílné typy takové nastavení neumožňují, ale můžete sáhnout po alternativě, kterou je například masážní klín či jiné doplňky. Setkáte se též s možností zakoupení čtyřdílných masážních lehátek, což ocení hlavně profesionálové.

 

masážní lehátko

Několik rad na závěr

Komfort při masáži je taktéž důležitý. Kromě výše uvedených atributů se na něm podílí i podhlavník. Ten se skládá z pevné části a límce, který tvoří molitan. Pokud je ušitý kvalitně, vaši klienti nemají otlačeniny. Dochází ke snížení tlaku na tvář, což redukuje vzpomínané otlačky a případné podráždění pleti. Jinak hrozí pravý opak.

Čištění a údržba jsou jednoduchou záležitostí. Odolnost vůči vodě a používaným olejem je automatickou součástí drtivé většiny čalounění. Stačí použít vhodné dezinfekční prostředky. Obvykle výrobci doporučují vyhnout se těm s obsahem alkoholu, my doporučujeme zkusit i ty ekologické.

 

Vyberte si z nabídky masažních lehátek!

Masážní lehátko inSPORTline Taisage 2-dílné dřevěné

zobrazit nejlepší nabídku

Masážní stůl inSPORTline Tamati 2-dílný hliníkový

zobrazit nejlepší nabídku

Lehátko Rousek GH2

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

Rehabilitační lehátko Rousek RS100 – s odpočinkovým čalouněním

zobrazit nejlepší nabídku

Kde koupit kvalitní masážní lehátko?

Masážní lehátka využijete doma, v masérském či relaxačním centru, fyzioterapeutickém salónu. Široký sortiment dokáže uspokojit i požadavky zákazníků, kteří od něj vyžadují mobilitu. Domácí nebo profesionální používání – ověřený e-shop Insportline, 4home nabízí kvalitu, z níž si určitě vyberete.

Ať už s masážemi začínáte, nebo máte několikaletou praxi, kvalitní masážní lehátko potřebujete v obou případech. Vyberte si z dřevěných či kovových variant, zvažte zóny polohování i materiál. S přehledností produktů na internetu problém mít nebudete – stejně jako s cenami. Vyberte si z pohodlí domova masážní lehátko přesně pro vás!

vstoupit do e-shopu
vstoupit do e-shopu