Která žena či muž by nechtěli mít skvělou postavu? Chce to však víc než jen zdravou stravu a odříkání typických zlozvyků. Jak na to? Odpovědí jsou posilovací stroje a zařízení, které se dají koupit prakticky na všechny svalové partie.
To je také důvodem, proč jsou tyto stroje čím dál víc žádané i v domácnosti. My se dnes podíváme na nejvyužívanější typy a značky posilovacích strojů a také na to, co všechno nabízejí pro běžné rekreačního uživatele, ale i pro toho, kdo to myslí s cvičením a tvarování své postavy vážně.
Založte si domácí posilovnu pro může, pro ženy i pro seniory
Jak vybavit domácí posilovnu a fitko pro muže? Něco mohou napovědět nejoblíbenější kategorie posilovacích strojů, které si muži vybírají. Jde hlavně o cyklotrenažéry, posilovací bench lavice, hrazdy a kompletní posilovací věže s multifunkčním využitím. Je tedy evidentní, že muži dávají přednost zejména silovému a objemovému cvičení.
U žen jsou nejpopulárnější stroje na formování postavy a získání lepší kondice. Logicky se tak nejvíc volí rotopedy, eliptické trenažéry, vibrační plošiny a steppery. Populární jsou také běžecké pásy, kde upřednostňují pohodlné nastavení odporu, komfortní ovládání a co nejreálnější zážitek z běhu.
Pro seniory doporučujeme nejvíc eliptické trenažéry. Jsou velmi šetrné ke kloubům, je možné nastavit plynule zátěž a mají velké množství dodatečných funkcí na sledování například aktuálního stavu tepu a podobně. Určitě volte elektronické elipticaly s elektromagnetickou brzdou, které umožňují nejpohodlnější a nejméně zatěžující cvičení.
Vyberte si z nabídky posilovacích strojů!
|
||
Běžecký pás inSPORTline Gardian G8 |
|
|
|
||
|
||
Veslovací trenažer inSPORTline Delavare |
|
Profesionální posilovací stroje si můžete dopřát i domů
Většina z výše uvedených posilovacích strojů se dá koupit v 2 třídách podle toho, jakou zátěž by měl daný stroj zvládnout. Posilovací stroje a trenažéry v třídě na doma by měli zvládnout základní funkci a zátěž běžného rekreačního sportovce. Takové stroje disponují nejčastěji mechanickým ovládáním a mají jednodušší konstrukci.
Ačkoliv i s běžnými stroji dokážete procvičit svoje tělo, pro náročnější uživatele a ty, kteří se chtějí věnovat cvičení každý den, doporučujeme profesionální posilovací stroje. Mají víc funkcí, jsou odolnější, poskytují v případě trenažérů věrnější zážitek a cvičení s nimi je obvykle o něco efektivnější.
Pokud máte zahradu nebo terasu, můžete si pořídit i venkovní posilovací stroje, ty jsou určené do exteriéru. Nejde jen o klasické stroje, ale celkové vybení pro outdoor fitness, které obsahuje i různé podložky, činky, hrazdy, bradla a komplexní pomůcky či vybavení.
Posilovací stroje na břicho, na nohy a stehna i na celé tělo
Pokud víte, kterou svalovou pariti chcete cvičit a posilovat, nemusíte hned utíkat za osobním koučem a platit si jeho drahocenný čas. Posilovací stroje se dají najít i podle partií, které chcete formovat a na něž se chcete zaměřit víc.
Zde jsou jednotlivé svalové partie a stroje, které je umí nejlépe procvičit:
- posilování zad – veslovací trenažéry, autotrakční lehátka
- posilování na břicho – posilovací lavice
- posilování na ruce – multifunkční a klasické hrazdy
- posilování na nohy – steppery, leg pressy, bězecké pásy, stroje na předkopávání, stroje na zakopávání
- posilování na prsa – bradla, posilovací věže, posilovací lavičky
- posilování celkého těla – vibrační plošiny, eliptické trenažéry, posilovací věže
Věže jako univerzální posilovací stroje
Malá domácí posilovna je snem mnohých mužů i žen. Pokud však nemáte přilíš mnoho místa na všechny možné zařízení a stroje, je potřeba přemýšlet o co nejvíc multifunkčním zařízení. Tuto definici přesně do puntíku splňují posilovací věže. Díky nim dostává slovní spojení ergonomické a efektivní cvičení úplně nový smysl.
Takové věže mohou mít různé typy závaží, například cihličky, kotouče či písty. Více modelů umožňuje předkopávání, zakopávání, přítahy s kladkou či tlaky na prsa nebo na triceps. Univerzálnost strojů je podtržena hlavně u dražších modelů, které disponují také hrazdou, kladkou či dokonce mají funkci plně nahrazující stepper.
Při výběru posilovacích věží se však musíte zpravidla rozhodnout nejčastěji mezi dvěma typy. Prvním jsou posilovací věže na kotouče, kde je zátěž tvořena klasickými či olympijskými kotouči. Druhým typem jsou posilovací věže s cihličkami, které jsou jednodušší na obsluhhu a šetří místo. Jsou určené spíše pro začátečníky.
Který trenažér vybrat na nejlepší posilování?
Kromě strojů zaměřených na procvičování konkrétních partií jsou velmi populární i trenažéry. Nejde sice o klasické manuální posilovací stroje v pravém slova smyslu, ale nenechejte se zmást: mohou svými funkcemi nepochybně pozitivně překvapit.
Zřejmě nejpopulárnější jsou eliptické trenažéry. Ty nabízejí možnost simultánního posilování svalstva dolních i horních končetin, přičemž nezatěžují nadměrně klouby. Na výběr jsou mechanické i elektronické trenažéry a na své si přijdou nejen rekreační sportovci, ale také profesionálové, kteří to chtějí brát vážně.
Druhou velmi populární kategorií jsou rotopedy. Ty jsou podle brzdění s mechanickou, magnetickou nebo elektromagnetickou brzdou a záleží jen na tom, kolik chcete na koupi tohoto stroje na posílení stehen a lýtek investovat, případně jak moc by se měl takový trenažér přiblížit reálnému outdoor tréninku.
Čím dál populárnější se stávají také veslovací trenažéry. Jde o účinné stroje pro posilování horní i dolní poloviny těla – a to jediným pohybem. Jsou ideální na posílení zad a získání štíhlého těla se sportovním vzhledem.
Značka je důležitá, ale ještě důležitější jsou zkušenosti
Jestli už víte, jaký typ posilovacího stroje si chcete domů zakoupit, zůstává jen vybrat si konkrétní model. V nabídce je opravdu velké množství známých i méně známých značek, například Body-Solid, Body-Craft, Magnus, Marbo, Hertz, Technogym, HMS či Finnlo. Přednost před výběrem podle značky by však měly dostat vlastnosti daného stroje v praxi.
Pro tento účel vás upozorňujeme na recenze uživatelů, kde hledejte:
- optimální poměr mezi cenou a kvalitou vybavení či funkcí
- zkušenosti s používáním daného stroje, například jednoduché přesouvání, obsluhu, údržbu či případný servis
- jaké doplňky se dají k danému posilovacímu stroji koupit, jaká je jejich kvalita a možnost širšího využítí
- na co se který stroj dá použít a jaké svalové partie se s ním dají procvičit
- i ty nejvíc oblíbené nebo nejvíc žádané stroje, případně informace o horkých novinkách na trhu a o tom, zda předčily své předchůdce.
Vyberte si z nabídky posilovacích strojů!
|
||
Běžecký pás inSPORTline Gardian G8 |
|
|
|
||
|
||
Veslovací trenažer inSPORTline Delavare |
|
Máte hluboko do kapsy? Zapomeňte na bazar, zkuste prodej na splátky či online
Posilovací stroje rozhodně nejsou laciná investice, na tom se shodnou asi všichni, kteří je už mají nebo je plánují zakoupit. Co dělat, když jsou některé modely nad vaše aktuální možnosti? Jestli se nechcete smířit s daným stavem a nechcete ani zkoušet bazar či inzerci, doporučujeme nákup přes internet.
Oproti klasickým sportovním kamenným obchodům nabízejí e-shopy lepší ceny, ale též také bohatší výběr modelů. Ty nejdražší posilovací stroje si můžete dokonce koupit i na splátky. Velmi dobrou nabídku i tisíce spokojených zákazníků mají například bochody eFitness, Insportline či Kasa, které doporučujeme také my.
Najnovšie komentáre