Vyberte stranu
Dokonalý stín si můžete užít i v podkrovním bytě!
Rate this post

Měli jste štěstí a užijete v podkrovním bytě? Gratulujeme. Máte zaručeně jedinečné bydlení, které vám mohou ostatní jen závidět. Stejně jako jiné typy bydlení, i tento si musíte správně zařídit. Jedině tak bude vypadat nádherně a užijete si pohodlí v každém ročním období. Lidé v podkrovních bytech nejvíce bojují s několika prvky:

  • nedostatek přirozeného světla,
  • příliš mnoho slunce,
  • přehřátý domov.

Stín je stejně důležitý jako přirozené světlo

Mnoho lidí přidává do podkroví střešní okna, aby si mohli užít dostatek přirozeného světla. V létě to ale může být nepříjemné. V tom případě přichází na řadu zatemňovací roleta na střešní okno. Díky tomu budete mít doma i uprostřed léta příjemný stín. Nebudete muset snášet viditelné šňůrky, takže jsou ideální i pro rodiny s dětmi.

Římská roleta je nádherným doplňkem v interiéru

Další možností je římská roleta. Výhodou je nízká cena a snadná výměna. Nových designů si proto můžete užívat celkem často. Nezapomeňte také na sítě proti hmyzu do střešních oken, aby vás během léta neobtěžovat bzučící hmyz. U obojího si užijete snadnou údržbu. Tyto rolety snadno sundáte a vyčistíte, takže budou neustále dokonale čisté.

Benefity plisované rolety

Flexibilním řešením jsou plisované rolety do střešních oken. Vyrábí se v různých dekorech. Uchycují se v bočních lištách, takže s nimi můžete snadno manipulovat. Průsvitný materiál vám neposkytne dokonalou temnotu, ale zmírní ostré světlo. Navíc vám bude barevně ladit místnost podle toho, v jaké barvě si ji necháte vyrobit a nainstalovat.

Do kuchyně i koupelny jsou nejlepší klasické žaluzie

Do pokojů s vyšší vlhkostí jsou ideální tradiční žaluzie. Jsou odolné proti vlhkosti, velmi jednoduše je udržíte čisté a jejich pořizovací cena také není vysoká. Do kuchyně a koupelny proto rolety vůbec neřešte. Díky své neprůsvitnosti se navíc nebudete muset obávat, že vás v koupelně uvidí sousedé. A získáte velmi kvalitní produkt pro ochranu před ostrým světlem.

 

Zdroj obrázku: Radovan1 / Shutterstock.com