Vyberte stranu
Kancelářské skříně a skříňky nemusí být jen funkčním zařízením, ale také stylovým nábytkem
5 (100%) 4 votes

Na první pohled jsou skříně úplně nezajímavým kusem nábytku. To však platí jen do té doby, než se na ně podíváte optikou praktického zařízení bez dalších funkcí. Ano, kancelářské skříně a skříňky mají být v první řadě hlavně o využitelnosti, ale vůbec nemusí být jen obyčejným kusem nábytku.

Dnes je možné kancelář i domácí pracovnu zařídit velmi zajímavě. Stačí se podívat na některé inspirace z tematických časopisů o bydlení a je jasné, že už zdaleka nejde jen o strohý prostor bez vlastní duše. Podívejte se, jak se dá kancelář pomocí skříní a skříněk změnit k nepoznání!

Náš tip: Nakupujte v ověřených e-shopech! Hezkynabytek.cz,  Bonami.czBighome.cz  nabízejí nábytek a jiné domácí zařízení za výhodné ceny.

Více informací

S posuvnými dveřmi i klasické

Při výběru skříní a skříněk máte na výběr už nejen klasické skříně s otvíráním ven, ale i posuvné kancelářské skříně. Hodí se tam, kde chcete šetřit místo a zároveň tam, kde vyžadujete víc elegance a čisté linie bez různých kliček, držáků a podobně. Na výběr máte různé druhy skříní, většinou s policovými systémy uvnitř.

Pokud se rozhodnete pro běžné kancelářské skříně, stále si může vybrat takové, jejichž design i navzdory úchytkám bude ladit s ostatním nábytkem a zařízením v pracovně. Velmi šikovné jsou zejména rohové skříně, které mohou ukrývat nejen poličky, ale také zásuvkové systémy.

 

Vyberte si z nabídky doplňků do kanceláře!

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

Hledáte diskrétnost? Kupte kancelářské skříně na zámek

V případě, že preferujete víc soukromí a zabezpečení, můžete zkusit speciální skříně a skříňky se zámkem. Na rozdíl od běžných skříní, tyto kancelářské skříně se hodí hlavně do sdílených prostor, kde vám záleží na bezpečí uschovaných listin a dokladů.

Zpravidla jde o skříňky na zámek, která chrání určitou část skříně, případně může jít i o kompletně uzamykatelné skříně. V tom druhém případě jsou tyto kancelářské skříně obvykle policového typu a uvnitř už se nenachází žádná uzamykatelná část. Už dávno taky platí, že nemusí jít nutně jen o plechové a nevzhledné skříně, ale také o zajímavé designové kousky.

 

Policové skříňky na dokumenty a listiny

Pokud máte velké množství dokumentů nebo šanonů, vyzkoušejte například kancelářské skříně plné polic a různých regálů. Díky flexibilnímu nastavení výšky polic sem dáte jakékoliv dokumenty, které však zůstanou efektně skryté zraku ostatních. Navíc opticky tím udržíte v pracovně pořádek.

Jestli hledáte vzdušnější řešení, můžete zkusit i otevřené policové kancelářské skříně, a to v různé výšce a šířce. Tyto se výborně hodí místo klasických knihoven a knihovních systémů, jelikož poskytují mnohem lepší stabilitu a vizuálně jsou robustnější a kompaktnější.

Sladit můžete klasické stojaté skříně a skříňky na stěnu s policemi nebo i s kombinací polic a dvířek. Pokud máte dostatek prostoru na stěně, půjde určitě o netradiční a zajímavé řešení, které oživí i tu nejfádnější kancelář na světě!

 

kancelářské skříně kancelář

Barva a styl, které zapadnou do pracovny i do kanceláře

Kromě toho, že můžete do své kanceláře i pracovny zkombinovat více druhů a typů skříní a skříněk, můžete je zkusit sladit barevností i stylem. Nepodceňujte tyto aspekty, uvidíte sami, že jsou velmi důležité pro celkový dojem a atmosféru. Ty jsou zase alfa a omega klidného a produktivního pracovního prostředí.

U barev se můžete zkusit zaměřit na tradiční a konzervativní – například černou, hnědou nebo šedou, případně můžete experimentovat s vícebarevným nábytkem. Tabu by neměly být ani netradiční barvy, ale jen tehdy, když se hodí ke stěně, podlaze nebo jinému zařízení.

Co se týká stylů, kancelářské skříně si vybírejte podle okolních podmínek:

  • do typické městské kanceláře hlavně moderní, současný a klasický styl
  • pokud máte kancelářské prostory v bývalé průmyslové budově, doslova ideálním řešením jsou industriální skříně
  • pokud máte pracovnu doma nebo ve starším tradičním domě, vyzkoušet můžete i venkovský styl s masivním dřevem

Náš tip: Nakupujte v ověřených e-shopech! Hezkynabytek.cz,  Bonami.czBighome.cz  nabízejí nábytek a jiné domácí zařízení za výhodné ceny.

Více informací

Také kancelářské skříně nabízejí velký výběr materiálů

Podobně jako u jiného zařízení do domácnosti či pracovny i kancelářské skříně a skříňky si můžete materiálem přizpůsobit plně obrazu svému. Bezpochyby nejčastější volbou je dřevo, případně levnější dřevotříska. V tomto případě stačí zvolit už pouze vhodný styl nebo strukturu povrchové úpravy, abyste se sladili s dalším vybavením.

Neměli byste se však bát ani trochu experimentovat. Zkusit můžete i méně tradiční materiály nebo jejich kombinacenapříklad sklo s kovem. V tomto případě může jít například o industriální typ skříní s poličkami, které mohou být buď sladěné s ostatním nábytkem, nebo můžete zkusit kontrast materiálů.

 

Vyberte si z nabídky doplňků do kanceláře!

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

zobrazit nejlepší nabídku

U materiálů si však dejte pozor na následující vlastnosti:

  • nosnost – materiál ovlivňuje i to, jakou váhu budete moct do kancelářské skříně uložit a nepřímo tedy má vliv také na kapacitu
  • povrchová úprava – na první pohled bezvýznamný faktor, ale je třeba uznat, že má vliv na trvanlivost, například u dřevotřísky je potřeba podívat se na barevnou stálost a hlavně na rohy či okrajové lišty skříňky
  • stabilita – kancelářské skříně by určitě neměly být labilní, ani tehdy, když se jedná o menší rozměr; kovové jsou v tomto nejlepší, ale absentuje u nich hezčí design.

 

kancelářské skříně kancelář

Inspirujte se i nakupujte online

Jak vidíte, ani kancelář či pracovna doma nemusejí být vůbec fádní a nezajímavé. Když sladíte funkčnost spolu s designem a vhodným barevným odstínem, získáte nejen opticky zajímavou místnost, ale hlavně inspirativní místo pro práci. Na internetu je možnost najít velké množství takových inspirací do kanceláře a pracovny.

To samé platí i o nákupu. Staromódní způsob nákupu v kamenných prodejných je drahý s ohledem na váš čas i peníze. Naopak internetové obchody nabízejí největší výběr skladem a nejlepší ceny. Dobrým příkladem jsou například známé e-shopy, BighomeHezkynabytek nebo Bonami.. Stačí se jen podívat na příslušné kategorie a určitě si vyberete!

vstoupit do e-shopu
 

vstoupit do e-shopu
bonami vstoupit do e-shopu