Vyberte stranu
Zařiďte si jídelnu, aby byla praktická a velmi pohodlná
Rate this post

Jídelna je velmi důležitou součástí každého domova. Je jedno, jestli žijete sami, s partnerem nebo celou rodinou. Každý potřebuje místo, které bude určené jen na konzumaci jídla. Musíte si toto místo dobře zařídit a vytvořit atmosféru, která vás bude každý de lákat ke společnému jídlu. Není to tak těžké, jak si možná myslíte. Musíte se jen držet pár základních prvků.

Najděte vhodné místo a nábytek

V první řadě si najděte místo, které vyčleníte pro jídelnu. Může se jednat o část obývacího pokoje, ale také část kuchyně. Jestli k tomu máte příležitost a dost místa, může se dokonce jednat o samostatnou místnost. Na jídelnu vám ale postačí i malý prostor. Podle dispozice musíte vybírat styl i velikost nábytku. V každém případě ale budete potřebovat tři věci:

  • jídelní stůl,
  • jídelní židle nebo lavice,
  • osvětlení,
  • doplňky.

Velikost a tvar stolu jsou klíčové prvky

Rozměry budou důležité hlavně v malém prostoru. Vždy musíte hlavně myslet na to, kolik lidí bude u stolu pravidelně sedět. V malém bytě bude pro pár stačit jen sklopná deska a dvě stoličky. U rodiny budete potřebovat velikost 140×80 cm. Hledáte kovové nohy ke stolu? Najděte si je zvlášť a k nim desku stolu. Tvar vám může také pomoci. Klasické jsou kulaté, čtvercové nebo obdélníkové. Kulatý stůl potřebuje více prostoru, takže se nad tím musíte zamyslet.

Vyberte si pohodlné židle

Židle i lavice musí být pohodlné. Nejlepší jsou čalouněné varianty. Máte-li malé děti, musíte ale myslet hlavně na praktickou stránku tohoto nábytku. Do menších místností můžete také zvolit lehké židle, které budou působit mnohem menším dojmem.

Nepodceňujte sílu doplňků

Pro oddělení jídelny od obývacího pokoje můžete použít kusový koberec. Zapomenout byste neměli na osvětlení nad stolem. Doplňky mnoho lidí podceňuje, ale neobejdete se bez nich. Svícny, vázy s živými rostlinami, mísa s ovocem nebo obrazy doplní celkový vzhled jídelny. A vytvoří jedinečnou atmosféru, ke které se budete s radostí vracet i několikrát denně.

 

Zdroj obrázku: ben bryant / Shutterstock.com